وضعیت جوی و جاده های کنونی در جاده های کشور

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه ضمن تشریح وضعیت محورهای مواصلاتی کشور گفت: در محور قزوین – کرج از محمدشهر به سمت ترافیک نیمه سنگین وجود دارد. پل کالک همچنین حجم تردد در محور شهریار-تهران حدفاصل میدان معادن تا شهرقدس نیز زیاد است.

وی درباره راه های مسدود شده در کشور گفت: جاده ریگان – ایرانشهر تنها راه شریانی کشور است که مسدود است. همچنین تنها محور دارای انسداد فصلی، محور لاسم – ارجمند است.

شیرانی درباره محورهای غیرشریانی مسدود شده گفت: دو محور تهران – امامزاده داود و جوزم – دهج دو محور غیر شریانی کشور هستند که مسدود هستند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور درباره وضعیت هواشناسی راه های کشور گفت: در محورهای مواصلاتی کشور مشکل خاصی هواشناسی وجود ندارد و تردد بدون تداخل هواشناسی ادامه دارد.

وی ادامه داد: سازمان هواشناسی نسبت به احتمال بارش باران و وزش باد و بروز گرد و غبار در برخی استان ها تا یکشنبه هفته آینده هشدار می دهد. بنابراین لازم است رانندگان آمادگی لازم را برای احراز شرایط پیش بینی شده داشته باشند. حفظ سرعت مطمئنه و همچنین افزایش دقت و تمرکز باید در دستور کار رانندگان باشد. همچنین رعایت فاصله مناسب در مسیر برای رانندگان ضروری است.

شیرانی همچنین با اعلام شماره تلفن 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیک جاده های کشور مناسب ترین زمان و بهترین مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

  شلیک 4 موشک به سمت منطقه سبز بغداد

دیدگاهتان را بنویسید