وزیر ارتباطات اعلام کرد؛ تولید ماهواره های خیام 2، خیام 3 و خیام 4 در ایران

به گزارش شفقنا رسانه به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در جلسه شورای اداری شهرستان راور با حضور نمایندگان و مدیران این شهرستان اظهار داشت: استان کرمان استانی ویژه است؛ استان کرمان یک استان ویژه است. اینجا ولایت حاج قاسم و لشکر چهل و یکم طرالله است که در دفاع مقدس هر وقت بن بست ایجاد می شد آن را برطرف می کردند. استانی که نامش برای مهربانی، شجاعت و شرافت ثبت شده است.

زارع پور با اشاره به یک سالگی دولت سیزدهم گفت: در این یک سال کارهای بزرگی انجام شد که متاسفانه به خوبی برای مردم تبیین نشد و اگر این اتفاق می افتاد امید بیشتری را در بین مردم ایجاد می کرد.

وی افزود: در حوزه تجارت خارجی تراز تجاری ما مثبت شد و صادرات بیش از واردات بود و بیش از 40 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را شاهد بودیم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: در حوزه سلامت بالغ بر 6 میلیون نفر که بیمه نشده بودند، بیمه هستند و نسخه نویسی الکترونیکی در این دولت اجرایی شده است و اکنون بالغ بر 90 درصد نسخه ها به صورت الکترونیکی نوشته و بسته بندی می شود.

وی همچنین با اشاره به طرح ارتقای یارانه ها گفت: این طرح گامی جسورانه بود که راه را برای رفع فقر مطلق و کاهش شکاف طبقاتی هموار کرد و در گزارش های اخیر ضریب جینی کشور و فاصله اقشار غنی و فقیر نشان داده است. کاهش یافت .

زارع پور با بیان اینکه در این دولت کارهای زیادی در حوزه ارتباطات انجام شده است گفت: در این مدت کوتاه حدود 2 هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

  ایالات متحده: حملات داعش به مساجد شیعیان از زمان کنترل طالبان ادامه دارد

وی در این زمینه افزود: امیدوارم تا پایان سال تعداد روستاهای متصل به 95 درصد برسد و تا پایان شهریور 1402 تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند. .

وزیر ارتباطات در ادامه به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه صنعت فضایی اشاره کرد و گفت: پس از یک دهه جلسه شورای عالی فضایی با حضور رئیس جمهور تشکیل شد که در آن تصمیمات خوبی اتخاذ شد و ما تصمیمات خوبی در این زمینه گرفتیم. شاهد اثرات آن از جمله قابلیت تزریق ماهواره های سبک به مدار لئو هستیم که یکی از نتایج آن قرار گرفتن ماهواره نور 2 در مدار با پرتابگر طبیعی بود که در حال حاضر در مرحله عملیاتی قرار دارد و تصاویری را با دقت 10 متر

وی افزود: اگرچه چرخه صنعت فضایی از ساخت و پرتاب ماهواره تا دریافت داده های فضایی در داخل کشور کامل شده است، اما هنوز در ابتدای راه هستیم. می‌توانیم ماهواره‌های 50 کیلوگرمی را به مدار 500 کیلومتری بفرستیم، اما با عنایت خداوند و تلاش متخصصان کشور، تا پایان سال می‌توانیم ماهواره‌های 100 کیلوگرمی را به مدارهای لئو ارسال کنیم و امیدواریم بتوانیم ماهواره های 500 کیلویی بفرست تا آخر دولت برسیم به این زنجیرها.

زارع پور گفت: همکاری بین المللی خوبی را در حوزه فضا آغاز کرده ایم. پیوند صنعت فضایی ما با صنعت فضایی کشورهای مطرح دنیا جای خوشبختی است و در این راستا قرار شد ماهواره های خیام 2، خیام 3 و خیام 4 بر اساس این همکاری بین المللی در ایران ساخته شوند.

زارع پور با بیان اینکه با وجود همه موفقیت های به دست آمده هنوز مشکلاتی در کشور وجود دارد گفت: دولت با کار جهادی و کار علمی شبانه روزی بر اساس برنامه در تلاش است تا مشکلات ریشه ای کشور را حل کند.

  رایزنی وزرای خارجه ایران و قطر درباره آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای

وزیر ارتباطات که به نمایندگی از رئیس جمهور به شهر راور سفر کرده است، پیش از شرکت در این جلسه از تعدادی از پروژه های عمرانی در آن شهرستان بازدید و سپس در دیدار چهره به چهره با مردم آن شهرستان، وی به طور کامل در جریان مسائل و مطالبات مردم قرار گرفت

وی در بخشی دیگر از سفر خود به شهرستان راور زارعپور با حضور در منزل خانواده شهید غلامرضا گلستانی ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور از ایثارگری ها، صبر و بردباری خانواده معظم شهدا قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید