فرماندار مهران: زائران برای خروج از مرز باید گذرنامه داشته باشند

512384 202 خبر عجیب

شفقنا- بخشدار مرزی مهران گفت: زائران برای رفت و آمد از مرز رسمی مهران به زیارتگاه های عراق باید گذرنامه معتبر داشته باشند.

به گزارش شفقنا از ایرنا، علی عباس شفیعی تاکید کرد: زائران برای خروج از مرز علاوه بر همراه داشتن گذرنامه، باید 2 دوز واکسن کرونا را به خود تزریق کنند و کارت واکسن به همراه داشته باشند.

وی افزود: افرادی که بدون گذرنامه و کارت واکسیناسیون به مرز مهران مراجعه کنند، عراق به هیچ عنوان اجازه ورود به آنها را نمی دهد.

شفیعی از آماده بودن امکانات حمل و نقل و اتوبوس در مرز مهران برای انتقال زائران به شهرهای خود خبر داد و یادآور شد: مسافران و زائران ایرانی و خارجی هنگام بازگشت به کشور مشکلی برای سفر به شهرهای مناطق خود ندارند.

وی از زائران خواست سفر خود را متناسب با فصل گرما ترتیب دهند تا خدمات رسان به راحتی به آنها خدمات رسانی کنند.

شفیعی در خصوص وضعیت جاده ایلام – مهران نیز گفت: 74 کیلومتر از جاده چهاربنده به مرز مهران آماده بهره برداری است و در هشت کیلومتری کنجانچم به مهران نیز پیمانکار در حال کار است که در ایام اوج اربعین به صورت اضطراری استفاده می شود.

وی ادامه داد: آبرسانی از شهرستان مهران به پایانه که جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری بود با اعتباری بالغ بر 85 میلیارد تومان و زیرساخت های لازم برای 53 کولر آبی با اعتبار 35 میلیارد به صورت 100 درصد انجام شده است. تومان در مسیر زائر و در پارکینگ ها.

وی تاکید کرد: مشکلی برای موکب ها و دسترسی مردم به آب، برق و گاز وجود ندارد و تصفیه خانه فاضلاب مهران با اعتبار 30 میلیارد تومان و 39 درصد پیشرفت دارد زیرا نیروگاه 32 مگاواتی است. با اعتباری بالغ بر 55 میلیارد تومان ظرفیت مهران اضافه شده است.

  قیمت ارزهای دیجیتال در 26 دسامبر 1400 / بیت کوین در کانال 43 هزار دلار در نوسان است.

شفیعی با اشاره به اینکه در پایانه مرزی مهران سوله ای به مساحت 21 هزار متر مربع با اعتبار 84 میلیارد تومان احداث شده است، افزود: 20 میلیارد تومان برای روشنایی و نظارت مناسب و 12 کیلومتر موانع مرزی در ضلع غربی پایانه پیش بینی شده است. با 35 میلیارد تومان ساخت.

وی افزود: حصارکشی پارکینگ اربعین، نظارت تصویری، ساخت مسجد، ساخت سرویس بهداشتی، چیدمان و ایجاد تجهیزات آبسردکن و… با اعتباری بالغ بر 6.5 میلیارد تومان انجام شد و ظرفیت اسکان 6 هزار اتوبوس در این پایانه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید