روند ساخت کارخانه پهپاد در اوکراین آغاز شده است

به گزارش خبرگزاری موج، «هالوک بیرگدار» مدیر شرکت ترکیه ای «بایکار ماکینا» فعال در زمینه تولید پهپاد دیروز (جمعه) از آغاز ساخت کارخانه تولید پهپادهای این کشور خبر داد. شرکت Beirgdar در اوکراین.

به گزارش پایگاه خبری «روسیه الیوم» و به نقل از رسانه های اوکراینی، بیرقدار در گفت و گو با این رسانه ها اذعان داشت: ما همه سیستم ها و فناوری ها را می خواهیم. [مربوط به تولید پهپاد] برای تولید نه تنها بدن او. بلکه کار بر روی سیستم های الکترونیکی، نرم افزارها و برنامه های سرمایه گذاری ما در همین راستا ادامه دارد.

مدیر بایکار افزود: علاوه بر بخش های تولید، یک مرکز تحقیقاتی و یک مرکز ساخت پیشرفته نیز در کنار این کارخانه فعالیت خواهند کرد که عملیات ساخت آن آغاز شده است.

شرکت ترکی بایکار پهپاد بیرگدار T-B2 و بیرگدار آکینجی را در کارخانه در حال ساخت اوکراین تولید خواهد کرد.

و این در حالی است که یک روز قبل از اظهارات مدیر شرکت بایکار، سفیر اوکراین در آنکارا اعلام کرد که شرکت ترکیه ای تولید کننده پهپادهای تهاجمی “بیرگدار” که کیف برای مبارزه با روسیه از آن استفاده می کند، در حال ساخت کارخانه است. در اوکراین.

به گزارش نیوزویک، پهپادهای TB2 از بهترین سلاح های اوکراین در ماه های ابتدایی جنگ به ویژه قبل از ورود ارتش آمریکا بودند که به نیروهای اوکراینی اجازه دادند پیشروی روسیه در دونباس را به تاخیر بیاندازند و حمله اولیه دشمن را دفع کنند.

به گزارش وب سایت «میدل ایست آی»، در طول جنگ، اوکراین بیش از 20 پهپاد ساخت شرکت بایکار داشت که این شرکت در دو سال گذشته به کیف فروخت.

  آیت الله اعرافی: باید یک نظام اخلاقی و تعاملی برای پاسخگویی به شبهات ایجاد شود

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه هفته گذشته گفت که ابرقدرت هایی وجود دارند که خواهان سرمایه گذاری مشترک با ترکیه در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین هستند. وی تصریح کرد: ما موفق شدیم ترکیه را از پیامدهای منفی جنگ روسیه و اوکراین محافظت کنیم که این امر با سیاست های متعادلی که همکاری، صلح و دیپلماسی را در اولویت قرار می دهد انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید