روزنامه نگاری یک شغل بسیار سخت و تخصصی است که نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری صبح امروز شنبه 31 مردادماه به مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت شهدای اصحاب رسانه برگزار شد. و اخبار، به تبیین و تبیین جایگاه مهم رسانه ها و نقش خبرنگاران در دستیابی به اهداف، معظم له انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی با تسلیت ایام سوگواری مقام معظم رهبری برگزار کردند. سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای خبر، طی سخنانی گفت: روز خبرنگار را گرامی می داریم که واقعاً نقش آفرین است. آنها برای پوشش صحنه های نبرد و حفاظت مقدس ضروری هستند.

وی افزود: مصادف شدن روز خبرنگار و روز عاشورا نکته مهمی است که اگر جهاد تبیین حضرت زینب(س) بعد از واقعه کربلا نبود، کربلا در کربلا می ماند. . این حماسه ها بزرگ شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت و نقش رسانه ها گفت: اخبار جهان زمانی تنها توسط پنج خبرگزاری تولید می شد که مدیران هر پنج خبرگزاری صهیونیست یهودی بودند و بیش از 94 خبر تولید کردند. درصد اخبار این نشان دهنده اهمیت کار و سختی کار خبری است که روز به روز بر سختی کار در این زمینه نیز افزوده شده است.

سرلشکر باقری گفت: آنچه امروز به عنوان جنگ شناختی که اکثریت جنگ است، در همین حوزه خبری شکل می گیرد. دانش است که باعث می شود افراد در عرصه های مختلف ظاهر شوند و در آن عرصه عمل کنند. علم همان چیزی است که باعث نابرابری در دو طرف جبهه می شود، طرفی که علم و اخلاق بهتری داشته باشد، هر چند قدرت کمتری داشته باشد، نتیجه بهتری می گیرد و پیروز می شود.

  آماده سازی ساری برای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی

وی کار خبرنگاران را بسیار سخت، تخصصی و مستلزم دانش و مهارت بالا ارزیابی کرد و گفت: شما خبرنگاران با حداقل امکانات و تجهیزات کار بزرگی انجام داده اید، اما مهم این است که به هیچ وجه از وضعیت موجود راضی نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید