رئیس پلیس کلانشهر: طرح تجمیع کارت های بانکی باید در دستور کار قرار گیرد

173714 668 خبر عجیب

شفقنا- رئیس پلیس کلانشهر گفت: می توان طرحی را اجرا کرد که بر اساس آن تمامی کارت های بانکی در یک کارت تجمیع شود. آن وقت هیچ کس نمی خواهد آن کارت را اجاره کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، سردار رحیمی با انتقاد از تعداد کارت های بانکی در دست مردم، اظهار کرد: این مشکل منجر به افزایش ریسک جرم می شود. گاهی افراد سودجو از شهروندان می خواهند که کارت های بانکی مورد نیاز خود را اجاره کنند.

وی ادامه داد: فرد می تواند تعداد زیادی کارت بانکی داشته باشد و آن را اجاره دهد یا از آن برای انواع جرایم سوء استفاده کند. در بسیاری از کشورها کارت ملی می تواند کار کارت بانکی را انجام دهد. این پیشنهاد پلیس به نظام بانکی یکی از خواسته های پلیس است و باید موضوع کارت های بانکی ساماندهی شود تا مبنای جرم از بین برود.

سردار رحیمی افزود: می توان طرحی را اجرا کرد که بر اساس آن تمامی کارت های بانکی در یک کارت تجمیع شود. آن وقت هیچ کس نمی خواهد آن کارت را اجاره کند. متأسفانه مواردی را در پلیس آگاهی، پلیس فتا و غیره داشته‌ایم که مجرمان به همین ترتیب از حساب‌های بانکی شهروندان سوء استفاده کرده و آنها را در جرائمی شریک کرده‌اند که حتی روح آنها نیز از آن بی‌خبر بوده است. پلیس با این موارد برخورد کرده است اما لازم است شهروندان آگاهی خود را افزایش دهند و به هیچ عنوان کارت بانکی خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهند.

  تقویت فعالیت سامانه بارشی در مناطق خاص

اخبار قبلیکمیسر حقوق بشر سازمان ملل از اردوگاه های پناهندگان مسلمان در بنگلادش بازدید کرد

دیدگاهتان را بنویسید