بهره برداری 100 درصدی از سهم قیر بافت فرسوده استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاریقران در سی و ششمین جلسه مجمع نمایندگان استان پس از استماع گزارش ارائه شده توسط شهردار نایین مبنی بر کاهش عوارض پروانه ساختمانی در بافت فرسوده و در مورد قیر معابر این سازه ها نیز گفته شد: بر اساس قانون نوسازی بافت مستهلک شهری شهرداری ها موظفند حداقل 50 درصد تخفیف در عوارض صدور پروانه ساختمانی اعمال کنند. که معمولاً در بودجه سالانه مبلغی پیش بینی می شود.

وی افزود: در این راستا شهرداری ها باید مدارک مربوطه را در سامانه مربوطه بارگذاری کنند تا به عنوان مطالبات شهرداری ثبت شود، بنابراین بر اساس بودجه این مبالغ یا پرداخت می شود و یا به طرق مختلف با تعهدات شهرداری ها تهاتر می شود.

این مسئول در خصوص بحث قیر راه های فرسوده اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در سال جاری کل قیر اختصاص یافته به استان را در کشور جذب کرده و در این راستا 140 تن قیر. در اختیار شهرداری نایین قرار گرفته است که 37 تن به شهرداری انارک و حدود 200 تن به شهرداری بافران تحویل داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: هم اکنون در تلاش و درخواست هستیم تا قیرهایی که در کشور استفاده نشده است را جذب و به شهرداری های استان تحویل دهیم.

  مقام دوم خبرگزاری موج یزد در اولین جشنواره رسانه ای ابوذر استان یزد + تصویر

دیدگاهتان را بنویسید