برای قدم زدن در راه الهی راهی جز سلاخی تظاهر و تعصبات نفسانی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، خجت الاسلام علی سرلک کارشناس مسائل دینی در سومین شب شورای هنر و رسانه در مجتمع هدایت بابیان اینکه خداوند متعال جهان هستی را به خاطر خلقت آفریده است. وجود انسان: انسان مرکز جهان است، اگر خلقت انسان منقطع شود جهان خلقت بی معنا می شود و اگر انسان به خدا متصل نباشد بی معنا و بی محتوا می شود.

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: انسان از همه ظروف خلقت بزرگتر است، اما انسان در طول تاریخ راه خود را گم کرده و در راه رسیدن به خداوند متعال به بیراهه رفته است.

وی افزود: انسان برای ابدیت آفریده شده است و اگر انسان راهی غیر از ابدیت و رفع تعلق را انتخاب کند ضرر می کند و از هدف خلقت خود منحرف می شود.

سرلک از سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی به عنوان یکی از افرادی که راه ابدیت را به درستی شناخت و همیشه آماده شهادت بود، یاد کرد و گفت: خداوند وجود انسان را برای خود طراحی کرده و درست نیست که انسان از فلسفه خلقت خود منحرف شود. سقوط کردن

این کارشناس مسائل دینی گفت: علت اینکه انسان اسیر دنیا و مال آن می شود این است که اسیر چیزهای کوچک و بی ارزش می شود و خود را برای راه ابدیت و سفر نهایی آماده نمی کند.

وی زلالی نفس و روح را لازمه عبور از تعلقات نفسانی برشمرد و تصریح کرد: مهمترین مانع انسان برای ایستادن و حرکت نکردن در مسیر ابدیت و معنویت خود انسان است، اگر بخواهد می تواند. در این مسیر در ظرف خودش سفر کند.

  استقرار ناوگان زیردریایی بریتانیا در آب های استرالیا برای محدود کردن نفوذ چین

سید حمیدرضا برقعی از شاعران آئینی کشور در بخشی از این مراسم اشعاری را به خاندان طهارت و عصمت تقدیم کرد. احمد حاجی زاده معاون سیاسی امنیتی ناحیه قم یکی از میهمانان هیئت هنر و رسانه قم در پایان این شب بود.

آیین عزاداری شورای هنری و رسانه ای قم به کار خود پایان داد.

آیین عزاداری هیئت هنری و رسانه ای قم پس از برگزاری مراسم سوگواری به مدت سه شب با حضور پرشور اهالی هنر و رسانه استان به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید