سازمان سنجش اعلام کرد؛ اطلاعیه رشته های جدید و تغییرات دفترچه انتخاب رشته آزمون داوطلبی 1401

به گزارش شفقنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، پیرو انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته امتحانی سراسری 1401 در تاریخ 1401/05/14 و اطلاعیه 18/5/1301 در خصوص مصوبه جدید شورای دولت در خصوص آیین نامه اجرایی بند (. 70) قانون جامع خدمات ایثارگران ضمن اعلام اصلاحات جدید در دستورالعمل انتخاب رشته، اعلام کرد؛ داوطلبان می توانند پس از مطالعه دقیق راهنمای انتخاب رشته و مفاد این اطلاعیه تا پایان فردا (شنبه ۱۳۰۱/۰۵/۲۲) به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

تغییرات دفترچه

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته نموده اند می توانند تا تاریخ فوق نسبت به بررسی و ویرایش رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

جداول رشته های جدید و تصحیحات در هر دو بخش برای پذیرش با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی

مشاور رئیس و مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 گفت: جداول رشته های جدید و اصلاح رشته ها در دو بند. پذیرش از طریق آزمون و پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی در اطلاعیه سازمان سنجش اعلام شد و داوطلبان این آزمون می توانند تا پایان روز شنبه 31 مردادماه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. .

علیرضا کریمیان وی افزود: در این اصلاحیه و الحاقات به دفاتر، اطلاع رسانی لازم در خصوص مصوبه جدید هیات محترم وزیران در خصوص مفاد اجرایی ماده (70) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز در اختیار داوطلبان

  دریافت تندیس صادرکننده ملی بر روی نمونه توسط یکی از اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی اصفهان

وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند می توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق نسبت به بررسی و ویرایش رشته رشته های جدید انتخاب کنند. اطلاعات لازم در این خصوص در سایت سازمان سنجش منتشر شده و داوطلبان این آگهی را به دقت مطالعه کنند.

به گزارش ایرنا، آزمون سراسری 1401 از روز چهارشنبه (17 تیرماه) در چهار روز در گروه آزمایشی هنر با شرکت 161 هزار و 343 داوطلب آغاز شد. داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی، ریاضی و مهندسی نیز صبح روز پنجشنبه (18 تیر) با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در آزمون سراسری امسال 412 هزار و 577 داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی، 145 هزار و 657 نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی و 145 هزار و 657 نفر در گروه آزمایشی هنر شرکت کردند.

574 هزار و 472 نفر صبح روز جمعه (19 تیرماه) در آزمون سراسری 1401 در گروه آزمایشی علوم تجربی با یکدیگر به رقابت پرداختند همچنین 190 هزار و 910 داوطلب در گروه آزمایشی زبان های خارجی در آزمون سراسری امسال صبح شنبه (20 تیر) حضور یافتند. .

بر اساس آخرین آمار، آزمون سراسری امسال با یک میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب حدود 63 هزار داوطلب بیشتر از سال قبل است، با توجه به اینکه داوطلبان به غیر از گروه اصلی می توانستند در گروه های هنر و زبان های خارجی نیز شرکت کنند. از مجموع 120000 نفر شرکت کننده در آزمون، 1401 نفر بیشتر از سال قبل بوده که در گروه علوم انسانی (18/42 نفر) افزایش چشمگیر داشته است.

  گزارش تصویری 1: نماز آیت الله کریمی جهرمی بر پیکر مرحوم آیت الله صافی گلپایگانی

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در هفته پایانی شهریور ماه و کارنامه کلیه داوطلبان در هفته اول مهرماه منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید