از طریق نتایج تحقیقات؛ با گرم شدن جهان، کودکان کمترین تناسب را دارند

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از هلث دی نیوز، این یافته ها بر اساس بررسی جامع بیش از 150 مطالعه است که به حفظ فعالیت بدنی، ورزش و مدیریت گرما و چگونگی تغییر این وضعیت با افزایش دمای کره زمین می پردازد.

شاواندا موریسون، فیزیولوژیست ورزش محیطی در دانشگاه لیوبلیانا در اسلوونی، می گوید: «بزرگسالان متناسب به دلیل ترکیبی از عوامل فیزیولوژیکی، رفتاری و روانی بهتر می توانند دمای بالاتر را تحمل کنند.

وی در ادامه افزود: اما با گرم شدن زمین، کودکان کمترین شرایط را دارند. ضروری است که کودکان برای تقویت و حفظ تناسب اندام خود به فعالیت بدنی روزانه تشویق شوند.

چاقی و عدم آمادگی جسمانی می تواند کودکان را در معرض خطر بیشتر مشکلات سلامتی مرتبط با گرما، مانند کم آبی، گرمازدگی یا گرمازدگی قرار دهد.

در میان مطالعات مورد تجزیه و تحلیل، مطالعه ای شامل 457 پسر 5 تا 12 ساله در تایلند بود. این مطالعه نشان داد که نوجوانان دارای اضافه وزن بیش از دو برابر بیشتر از کودکان با وزن طبیعی در تنظیم دمای بدن خود هنگام ورزش در فضای باز دچار مشکل می شوند.

مطالعه دیگری نشان داد که کودکان بیشتری در روزهای گرمتر به اورژانس بیمارستان کودکان ایالات متحده مراجعه می کنند.

بر اساس این مطالعه، آمادگی هوازی کودکان 30 درصد کمتر از والدین آنها در همان سن است. در طول 30 سال گذشته، ما شاهد کاهش سریع فعالیت بدنی کودکان در سراسر جهان بوده‌ایم، به طوری که اکثر کودکان دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی را برای حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی در روز رعایت نمی‌کنند.

  کتاب حضرت خوجت (ع) منتشر شده است

بدتر از آن، این عدم تحرک فیزیکی در طول همه گیری کووید-19، به ویژه در اروپا، شتاب گرفته است.

موریسون توضیح داد: “کودکان در گرما کمتر از بزرگسالان عرق می کنند و با افزایش جریان خون در پوست خود گرما را از دست می دهند که می تواند قلب را سخت تر کار کند.”

موریسون فعالیت هایی را برای حرکت دادن بچه ها ارائه می دهد. این فعالیت ها می تواند ترکیبی از بازی های ساختار یافته مانند فوتبال، بسکتبال و بیس بال و بازی با دوستان و خانواده باشد. ترجیحاً این فعالیت ها در خارج از منزل انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید