پیش بینی وزیر کشور از استقبال پنج میلیون زائر ایرانی از اربعین حج

راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران خبر عجیب

شفقنا- وزیر کشور با اشاره به آمادگی های مرزی برای اربعین، از استقبال پنج میلیون زائر در پیاده روی اربعین خبر داد.

به گزارش شفقنا از مهر، احمد وحیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال های اخیر زائران کمتر از مرز خسروی برای تردد استفاده می کنند و به دلیل مسائل امنیتی مذاکراتی با طرف عراقی صورت گرفته و آنها ابراز تمایل کرده اند. .

وی افزود: از 16 محرم مقدمات تکمیل زیرساخت ها در مرز خسروی در حال انجام است که به زودی برای تردد زائران به عراق و عتبات عالیات باز می شود اما بازرسی های لازم از کار انجام می شود. روال انجام خواهد شد.»

وزیر کشور با بیان فعالیت 58 نقطه پایانه مرزی، اظهار داشت: بررسی ظرفیت ها و کمبودهای احتمالی برای تصمیم گیری برای آمادگی بهتر برای خدمت رسانی به زائرین انجام می شود.

وحیدی تصریح کرد: بر اساس بررسی های انجام شده پیش بینی پنج میلیون زائر برای اربعین امسال خواهیم داشت و با توجه به اینکه طی 2 سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانسته ایم از زائران پذیرایی کنیم. اشتیاق عمیق برای سفر به عتبات که به نظر می رسد همینطور است. با تعداد زیادی بازدیدکننده مواجه هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال زائران، مرزها باید آمادگی بیشتری برای تکمیل زیرساخت ها و امکانات داشته باشند تا در صورت تردد زائران، مدیریت لازم در مرزها انجام شود.

  «در ساحل» بهترین فیلم این رویداد در کانادا بود

دیدگاهتان را بنویسید