«ترامپ» در برابر دادستان نیویورک به فساد مالی و کلاهبرداری متهم شد

4027521 خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور سابق آمریکا امروز در برابر دادستانی ایالت نیویورک به فساد و کلاهبرداری متهم شد.

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از خبرگزاری بی بی سی، دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از پاسخگویی به سوالات دادستان نیویورک در خصوص اتهام فساد مالی و فساد مالی خودداری می کند. تقلب .

ترامپ مدعی است که اقدامات او بر اساس قانون اساسی کشورش است.

دونالد ترامپ امروز در حالی در برابر دادستان ایالت نیویورک حاضر شد که قرار بود پس از ادای سوگند به سوالات دادستان پاسخ دهد.

لتیتا جیمز، دادستان ایالت نیویورک در حال بررسی این موضوع است که آیا دونالد ترامپ درباره ارزش دارایی هایش به موسسات مالی و IRS دروغ گفته است یا خیر.

ترامپ و فرزندانش سعی کردند از احضار شدن برای شهادت در دادستانی اجتناب کنند. اما با حکم دادگاه مجبور شدند به دادستانی نیویورک بروند.

طبق متمم پنجم قانون اساسی ایالات متحده، شهروندان این کشور حق دارند در صورتی که پاسخ آنها منجر به پیگرد قانونی شود، از پاسخگویی به مجریان قانون خودداری کنند. در شرایطی که شهروندان از امتیازات بند پنج پیوست قانون اساسی در برابر سؤالات دادستانی استفاده می کنند، دادستان باید برای تحقیق خود به منابع دیگر مراجعه کند.

در آن زمان FBI به اقامتگاه ترامپ در فلوریدا موسوم به Mar-e-Lago یورش برد و CNN گزارش داد که FBI به دنبال اسناد محرمانه و طبقه بندی شده ریاست جمهوری است که ترامپ آنها را به ملک خود در فلوریدا منتقل کرده است.

  دبیرکل سازمان ملل متحد از پوتین خواست به نام انسانیت به حمله به اوکراین پایان دهد

نیویورک تایمز به نقل از یک منبع آگاه در این رابطه نوشت: صندوق هایی که ترامپ پس از خروج از کاخ سفید به مار لاگو منتقل کرد حاوی اسناد طبقه بندی شده بود و ترامپ از بازگرداندن 15 صندوقی که مقامات آرشیو ملی درخواست کرده بودند خودداری کرد. ماه هاست که به تعویق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید