اسحاق جهانگیری نوشت: احیای برجام را تعریف و جناح بندی نکنید.

371028 195 1 خبر عجیب

شفقنا- معاون اول رئیس جمهور پیشین تاکید کرد: در شرایط سخت کنونی باید انگیزه ها و دغدغه ها را در سطح ملی سنجید و تلاش کرد تا دولت در حل مشکلات مردم به ویژه سیاست خارجی و احیای نظام موفق عمل کند. برجام و رفع تحریم‌ها، موفقیتی برای کشور محسوب می‌شود، آن را تعریف نکنید و به دو دسته تقسیم کنید.

به گزارش شفقنا، اسحاق جهانگیری در اینستاگرام خود نوشت: در شرایط سخت کنونی باید انگیزه ها و دغدغه ها را در سطح ملی سنجید و تلاش کرد تا دولت بتواند در حل مشکلات مردم به ویژه سیاست خارجی و احیا موفق شود. برجام و لغو تحریم ها موفقیتی برای کشور تلقی می شود. آن را تعریف نکنید و آن را به کسری تقسیم کنید

اسحاق جهانگیری در اینستاگرام خود نوشت: 26 مرداد 1400 آخرین روز مسئولیت اجرایی من در دولت بود. آن روز در دفتر خاطراتم نوشتم:

دوره گذار دولت ها که از روز اجرا تا تشکیل دولت جدید ادامه دارد، دوره حساسی است که باید با صلاحدید رئیس جمهور مدیریت شود.

بر همین اساس پس از مراسم تحلیف با آقای رئیس جمهور دیدار کردم و با توجه به حساسیت مدیریت انتقالی پیشنهاد دادم که معاونین خود به ویژه معاون اول را در اسرع وقت تعیین کنند. با این امر و انتصاب آقای دکتر محبر به عنوان معاون اول در 26 مرداد عملاً دوره 8 ساله اینجانب به عنوان معاون اول به پایان رسید.

پس از جلسه کوتاهی با دکتر محبر و مطرح کردن چند سوال از ایشان، با هم به جلسه شورای دولت رفتیم. من این جلسه را مانند جلسات قبلی ام مدیریت کردم. پس از اتمام اخبار و دستور جلسه (تصویب ها) دقایقی درباره حکمرانی هشت سال اخیر و چالش های پیش رو صحبت کردم. تاکید کردم برای هر ایرانی که به سرنوشت کشور و آبادانی مردم اهمیت می دهد، موفقیت دولت در حل مشکلات جامعه مهم است و در این مسیر هر کمکی که لازم باشد از نظر فکری و مشورتی انجام خواهیم داد.

  اینانلو: داروی بیماران تالاسمی تحویل و توزیع می شود

سپس بسیاری از اعضای دولت دستان خود را برای سخنرانی بالا بردند. نمی شد به همه وقت داد. فقط آقایان ظریف، زنگنه، نهاوندیان، امیری، آذری جهرمی و خانم ابتکار هرکدام چند جمله از نقش من در دولت و عملکردم گفتند و در نهایت آقای رئیسی چند جمله ای گفت و تشکر کرد.

در طول این یک سال به قولی که داده بودم و به درخواست رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و در حد توان و با توجه به تجربه ای که در مواجهه داشتم، نامه نگاری و گفتگوی حضوری و تماس تلفنی انجام داده ام. مشکلات مشابه و دشوار در گذشته، استراتژی ها و راه حل های خاصی را ارائه دادم. من همچنان معتقدم ایران عزیز قابلیت ها و ظرفیت های زیادی به خصوص در زمینه نیروی انسانی برای غلبه بر مشکلات پیش رو دارد.

سیاست خارجی سازنده (بدون تحریم و بدون تنش) یکی از این گزینه هاست. علاوه بر این، داشتن یک برنامه جامع و شفاف و یک تیم همکار و هماهنگ می تواند وضعیت اقتصاد کشور را بهبود بخشد و معیشت مردم را بهبود بخشد. امیدوارم دولت محترم به پیشنهادات و راهکارهای کارشناسی و دلسوزانه توجه بیشتری داشته باشد و نقدها را محترمانه بپذیرد.

در شرایط سخت کنونی باید انگیزه ها و دغدغه ها را در سطح ملی سنجید و تلاش کرد تا موفقیت دولت در حل مشکلات مردم به ویژه سیاست خارجی و احیای برجام و رفع تحریم ها را موفقیت کشور دانست. آن را تعریف نکنید و آن را به کسری تقسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید