پایان شهریور ماه آخرین مهلت پاکسازی و زیباسازی شهرها و روستاهای گیلان از معتادان است.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلانعصر امروز (سه شنبه) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در خصوص لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و دستگاه های خدمات رسان برای رفع مشکل. معتادان مواد و بر تقویت نظارت بر کار نهادهای مختلف توسط دبیرخانه شورا تاکید دارد.

وی به حضور معتادان متجاهر در این منطقه اشاره کرد و افزود: بخشداران موظفند با استفاده از تمام ظرفیت نسبت به جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر اقدام کنند و هزینه های مربوط طبق قانون به عهده شهرداری ها و بخشداری ها خواهد بود. .

عباسی تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا شهرها و روستاهای گیلان را از معتادان متجاهر پاکسازی و ساماندهی کنند.

عباسی استفاده از ظرفیت نیکوکاران برای تامین بخشی از هزینه های ناشی از این معضل اجتماعی را موضوع مهمی خواند که نیازمند توجه است و گفت: پس از پایان مدت زمان اعلام شده نباید حتی یک معتاد متجاهر در شهرستان ها دیده شود و روستاها از گیلان

وی تصریح کرد: دستگاه های متولی باید از رشت اقدام به نظافت کنند و در هر مکانی که مستقر می شوند هزینه های نگهداری و مقاوم سازی آنها بر عهده شهرداری ها است.

استاندار گیلان با بیان اینکه نمی توان منتظر ساخت مکان هایی برای نگهداری این افراد بود افزود: از یک سو مردم گیلان با مشکل سگ های ولگرد و از سوی دیگر حضور معتادان متجاهر در پارک ها و اماکن عمومی برای مردم بلاتکلیفی ایجاد کردند که در صورت عدم موفقیت در جمع آوری معتادان متجاهر تعداد آنها دو برابر می شود.

  سبحانی اعلام کرد: افزایش 90 درصدی روابط تجاری ایران و سوریه

استاندار گیلان تاکید کرد: از فضاهای مدارس، دانشگاه ها و کمپ های موجود در اختیار برخی نهادها می توان به صورت موقت برای بازپروری معتادان متجاهر تا ساخت و تکمیل مکان های مناسب استفاده کرد.

عباسی تصریح کرد: مسئولان باید با انجام صحیح وظایف محوله و تعیین سرانه و تقسیم وظایف در کنار نیروی انتظامی گیلان را از وجود معتادان متجاهر پاک کنند.

وی بر آموزش معتادان متجاهر در دوران بازپروری و ایجاد فرصت های شغلی و توانمندسازی پس از بهبودی کامل تاکید کرد و افزود: کمیسیون امداد باید خانواده این افراد را تحت پوشش قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید