معاون وزیر امور خارجه روسیه: مذاکرات روسیه و آمریکا برای از سرگیری «شروعی جدید» باید ادامه یابد.

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد: روسیه از آمریکا می خواهد که به درخواست از سرگیری بازرسی ها بر اساس معاهده برای آغاز پروژه جدید ادامه دهد.

به گزارش اسپوتنیک، معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود که طرف روسی از آمریکا می خواهد به همکاری برای از سرگیری بازرسی ها در اسرع وقت بر اساس پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی استراتژیک جدید ادامه دهد.

سرگئی ریابکوف در پاسخ به سوال رسانه‌ای مبنی بر خروج موقت تاسیسات روسیه از سیستم بازرسی بر اساس این توافق، افزود: از آمریکا می‌خواهیم اقدامات محدودکننده‌ای را که به نفع هدف ما نیست کنار بگذارد و به همکاری نزدیک خود ادامه دهد. فعالیت های بازرسی پیش از پیش.» مفاد معاهده باید در اسرع وقت به صورت واقعی و عادلانه از سر گرفته شود.

ریابکوف گفت: منافع دو طرف این موضوع را می طلبد.

این در حالی است که به گفته سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، مسکو هیچ اقدامی از سوی واشنگتن برای تمدید توافق دوجانبه برای شروعی تازه ندیده است.

ساعاتی پیش «دمیتری پسکوف» با تاکید بر ضرورت مذاکره آمریکا و روسیه، بر این معاهده مهم تسلیحاتی تاکید کرد و اعلام کرد که مسکو هیچ پیشنهادی از سوی آمریکا در خصوص مذاکره برای تجدید تسلیحات راهبردی دریافت نکرده است. قرارداد تنزل رتبه (شروع جدید) اکنون به چنین مکالمه ای نیاز است.

به گزارش مهر، لازم به ذکر است که اوایل خردادماه وزارت خارجه آمریکا گفته بود که اگر روسیه حسن نیت و شفافیت بیشتری در خصوص زرادخانه هسته ای خود نشان دهد، بحث از سرگیری مذاکرات می تواند مطرح شود.

  سازمان ملل: بار بحران افغانستان بر دوش زنان و کودکان است

دیدگاهتان را بنویسید