قانون مرکزی البرز ساختگی است

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رستم صفری در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به نگرانی از پیشرفت و توسعه بخش کجور گفت: من یک پسر روستایی هستم و دغدغه کشور و روستاها را دارم.

وی با بیان اینکه یا نباید مسئولیت را بپذیریم و اگر پذیرفتیم باید با جان و دل پیش برویم و خدمت کنیم، ادامه داد: بخش کجور چندین گره در توسعه و آبادانی دارد که شما خبرنگاران باید از کمک ما تشکر کنید.

فرماندار نوشهر با بیان اینکه اولین تقاطع راه دسترسی مستقیم نوشهر به بخش کجور است، گفت: اگر می خواستیم جاده نوشهر به ویسار را احیا کنیم به این دلیل بود که ویلا داران در آنجا ویلا نمی سازند، زیرا فرهنگ و مانع ما خدمت به مردمی نیست که زباله هایشان برای ما باقی می ماند، البته من برای همه سرمایه گذارانی که در حوزه شهرستان نوشهر فعالیت می کنند و برای رفاه و آسایش شهر نوشهر تلاش می کنند احترام زیادی قائل هستم.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل برای دسترسی نوشهر به ویسار در سال 86 مبلغ 55 میلیارد تومان در نظر گرفته شد و برای این امر دفترچه مطالعاتی نیز وجود دارد و هزینه های زیادی برای تهیه دفترچه مطالعاتی انجام شد.

زرودی با اشاره به اینکه این جاده در سال 88 شخم زده شد، افزود: در سال 89 100 میلیون تومان با عنوان اعتبارات مازاد روستایی ابلاغ شد و در سال های اخیر حدود سه و نیم میلیارد تومان در چند مرحله توزیع شده است. و نظر همه ما مسئولین شهرستان نوشهر این است که اگر قرار است قطعه کجور از بن بست خارج شود باید راه دسترسی مستقیم از شهر نوشهر داشته باشد.

  میادین شهرداری قم آمادگی کامل برای ارائه خدمات مطلوب در روزهای پایانی سال را دارد

وی گفت: اگر امروز جاده دسترسی مستقیم نوشهر به کجور را در اولویت قرار دادم به این دلیل است که برای پروژه گازرسانی که از روستای کودیر شروع و به روستای دوآب ختم می شود 800 میلیارد تومان اعتبار داریم.

فرماندار نوشهر تصریح کرد: هفت پیمانکار پروژه گازرسانی در بخش کجور را در کمترین زمان ممکن آغاز و در اسرع وقت به اتمام خواهند رساند.

وی تصریح کرد: جاده دوآب – قدیر همزمان با اجرای طرح گاز برای تردد انسان مناسب نیست و باید راه ایمن داشته باشیم تا اگر به بن بست رسیدیم بتوانیم از آن خارج شویم. بن بست.” .

زرودی با اشاره به اینکه عده ای ما را متهم کردند و علیه ما نوشتند و عده ای از ما حمایت کردند، تصریح کرد: یکی دیگر از گره هایی که سال ها گریبان گیر کجور شده بحث محوری البرز است و انتظار داریم نماینده مردم منطقه در مجلس حمایت کند. برای کمک به ما البته گام های بسیار خوبی در این زمینه برداشتند و در گام اول سعی کردند منطقه اکولوژیک البرز مرکزی را از نوشهر حذف کنند.

وی بیان کرد: فشاری که تاکنون برای آن بوده است بازگشایی جاده ویسر به کجور این اتفاق باعث شد تا محیط زیست متقاعد شود که آب زیر کانال را از سیستم البرز مرکزی خارج کند.

فرماندار نوشهر گفت: ظرفیت قبرستان در شهر نوشهر پر است و این یکی از دغدغه های شهرداری است و به همین دلیل وقتی می خواهیم زمین زیر کانال آب را از منابع طبیعی بگیریم اما محیط زیست مخالف است و این موضوع یکی از دغدغه های این شهر است.

  محور کندوان بازگشایی شد

و افزود: رسانه ها باید کمک کنند تا از سد سنگین عبور کنیم قانون مرکزی البرز که به نظر من ساختگی است، از طریق آن بروید و خدمات را به بخش کج ارائه کنید.

زرودی با بیان اینکه متاسفانه با چکش کمبود سرانه جمعیت ضربه می خوریم، تصریح کرد: از آنجایی که روستاها جمعیت کمی دارند نمی توانیم اعتبار مستقلی در نظر بگیریم و اعتبارات بر اساس سرانه جمعیت است.

در نهایت گفت: من اهل قول و قرار نیستم، بلکه تمام تلاشم این است که اضطراب موجود را برطرف کنم.

دیدگاهتان را بنویسید