رفع تصرف 17 هکتار از اراضی ملی در رودخانه سفیدرود

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، سردار عزیزالله ملکی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه مشترک است گفت: نیروی انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفان مخالف غصب اراضی ملی و شرایط طبیعی تدابیری اتخاذ می کنند، از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی در ادامه خبر تصرف اراضی ملی توسط یک فرد سودجو در حریم را دریافت کرد رودخانه سفیدرود وی در یکی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی در این منطقه آغاز شده است، گفت: ماموران پلیس آگاهی به همراه نمایندگانی از قوه قضائیه، ادارات منابع طبیعی و نیروی انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند. آب های گیلان

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد فردی 17 هکتار از اراضی ملی را تصرف و به صورت غیرمجاز با بلوک، سیم خاردار و نرده حصار کشی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی از معرفی متهم 44 ساله این پرونده برای سیر مراحل قضایی به مرجع قضایی خبر داد و اظهار داشت: کارشناسان ارزش این زمین ها را بیش از 200 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سردار ملکی تصریح کرد: با توجه به دستور قضایی و به استناد تبصره 1 ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کلیه آثار متجاوز جمع آوری و رفع شده است.

وی در پایان اذعان داشت: زمین خواران بدون توجه به حق مردم عادی در بهره مندی از نعمت های خدادادی، برای دستیابی به سودهای کلان، تصرف زمین و منابع طبیعی را می طلبند که این امر مستلزم همکاری همه مردم و نهادها است تا با این مشکل مقابله کنید.

  شرح برنامه های سفر ریاست جمهوری ایلام در راه ها و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید