نماینده روسیه: گزارش ها درباره مخالفت پکن و مسکو با پروژه اتحادیه اروپا دروغ است

به گزارش شفقنا از فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، ادعای رد پیش نویس توافقنامه در مذاکرات وین برای لغو تحریم های ایران از سوی پکن و مسکو را رد کرد.

اولیانوف در پاسخ به سوال یکی از کاربران توئیتر که آیا روسیه و چین پیش نویس توافقنامه وین اتحادیه اروپا را رد کرده اند، تاکید کرد: البته این درست نیست.

وی در صفحه توئیتر خود توضیح داد: زیرا پیش نویس تصمیم برای از سرگیری برجام توسط همه شرکت کنندگان در مذاکرات وین از جمله روسیه و چین به طور جمعی مورد بحث قرار گرفته است.

این دیپلمات روس افزود: اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات اخیرا تنها چند اصلاحیه مفید ارائه کرده است که ما کاملا از آنها حمایت می کنیم.

اولیانوف قبلاً گفته بود: «مطمئناً هیچ موضوع لاینحلی در دستور کار نیست. «علی رغم برخی اختلافات باقیمانده، همه مذاکره کنندگان این توانایی را دارند که وظایف خود را با موفقیت انجام دهند.

دور جدید مذاکرات روز پنجشنبه 13 اوت در وین آغاز شد. به همین منظور علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران صبح پنجشنبه در راس هیاتی برای شرکت در دور جدید مذاکرات لغو تحریم ها وارد وین شد و در دو روز گذشته رایزنی هایی با هیئت های روسیه، چین و اتحادیه اروپا در وین انجام داد.

ناصر خانانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اعلام خبر سفر هیات ایرانی به وین برای شرکت در این مذاکرات گفت: در این دور از مذاکرات که مانند گذشته با هماهنگی اتحادیه اروپا برگزار می شود، در شرایط ارائه شده توسط طرفین از جمله نظرات جمهوری اسلامی ایران که در هفته جاری به طرف مقابل ارائه شده است، بحث و تبادل نظر خواهد شد. »

  به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در یزد بیانیه مشترکی صادر شد

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی باثبات که تضمین کننده حقوق و منافع ملت ایران باشد، ابراز امیدواری کرد که طرف های مقابل با اتخاذ تصمیمات لازم و تمرکز جدی بر حل این مشکل را حل کنند. مشکلات باقی مانده اطمینان از گفتگوهای موثر.

چهارشنبه گذشته علی باقری در توییتی درباره سفر خود به وین برای شرکت در دور جدید مذاکرات رفع تحریم ها نوشت: برای پیشبرد مذاکرات به وین می رویم. «مسئولیت بر عهده کسانی است که توافق را نقض کردند و نتوانستند از میراث ننگین گذشته فاصله بگیرند.

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: آمریکا باید قدردان فرصتی که سخاوت اعضای برجام فراهم شده است باشد. توپ در زمین آنهاست تا بلوغ نشان دهند و مسئولانه عمل کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید