اولویت بندی رمز ماندگاری حضرت ابوالفضل (ع) در تاریخ است

اولویت بندی رمز ماندگاری حضرت ابوالفضل (ع) در تاریخ است

خطیب خادم الرضا (علیه السلام) قم، حضرت ابوالفضل (علیه السلام) را اولویت دانست و گفت: ایشان به دلیل اولویت و اطاعت از امام به این مقام در تاریخ بشر رسیدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین هادی الیاسی در مراسم عزاداری شب نهم محرم الحرام 1401 که به همت هیئت خادم الرضا (ع) و در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد، به سیره و گفتار حضرت ابوالفضل (علیه السلام) پرداخت. ) برای درس اخلاق و آزادی گفت: اباالفضل العباس در کربلا انتخاب درستی کرد و اولویتش حفظ امامش بود.

وی افزود: برخی در کربلا نتوانستند اولویت را تشخیص دهند. مثلاً بعضی ها وقتی چهار نماز عصر تا غروب آفتاب است و در عین حال جان بچه در خطر است، در تشخیص اولویت اشتباه می کنند. روشن است که در اینجا اگرچه نماز یک وظیفه الهی است، اما حفظ جان کودک در اولویت است.
این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) در سنی که حق ولایت پایمال می شود و دیگر خانه نشین نمی شود و شب ها به خانه های جامعه خود می رود اولویت را تشخیص می دهد و هشدار داد و بیعت را یادآور شد. در غدیر
وی معتقد بود که حضرت علی علیه السلام در لیلة المبیت بر اثر تشخیص صحیح اولویت از سوی امیرالمومنین علیه السلام در بستر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله خوابید و فرمود: حفظ جان پیامبر را دید. به عنوان اولویت و فقط از پیامبر خدا پرسیدم که آیا در رختخواب هستم اگر بخوابی جانت نجات می یابد؟ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند و امیرالمؤمنین (ع) در آن شب آماده شد تا جان خود را برای نجات جان پیامبر (ص) فدا کند.
الیاسی حضرت ابوالفضل(ع) را دارای اولویت می داند و توضیح می دهد: ایشان در تاریخ بشریت به خاطر همین اولویت و اطاعت از امام به این مقام رسیدند.
وی با اشاره به روایتی افزود: پیامبر در روز قیامت علی (ع) را صدا می کند و می فرماید: نزد فاطمه برو و به او بگو که کار برای شفاعت شیعیان سخت شده است. چه چیزی برای حمایت از آنها دارید؟ حضرت فاطمه در پاسخ به این جمله پیامبر فرمود: «دست ابافضل العباس».
سخنگوی هیئت خادم الرضا (علیه السلام) گفت: حضرت ام البنین در هنگام خروج کاروان امام حسین (ع) حضرت عباس و دیگر فرزندانش را صدا زد و به آنها فرمود: با حسین و دان بروید. بدون آن برنگرد “
فرمود: وفاداری ام البنین مثال زدنی است. وقتی خبر عاشورا و وقایع مدینه را آوردند و می خواستند به حضرت ام البنین درباره فرزندانش بگویند، حضرت فرمود: از حسین (ع) برایم بگو.
الیاسی در پایان خاطرنشان کرد: باید در انتخاب مسیر زندگی خود دقت کنیم و اولویت های خود را بشناسیم و هرگز امام خود را تنها نگذاریم.
مراسم عزاداری هیئت و کانون خادم الرضا(ع) از شب اول محرم به مدت ده شب از ساعت 21 با مداحی کربلایی حسن عطایی و حاج سید رضا تدلردار و با حضور برادران و برادران برگزار می شود. خواهران ورزشگاه شهید حیدریان قم.

  صدور 548 پروانه بهره برداری صنعتی در خراسان رضوی

دیدگاهتان را بنویسید