90 میلیون هکتار از کشور نیازمند طرح های آبخیزداری است

به گزارش خبرگزاری موج فارس، فریبرز عباسی معاون وزیر جهاد کشاورزی در سفر به شهرستان های شمالی استان فارس و بازدید از خسارات سیل اظهار داشت: در سال های اخیر یک تا یک و نیم میلیون هکتار زمین گیر شده است. سالانه با اعتبارات دولتی کشت می شود و توانسته پروژه های حوضه آبریز را اجرا کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه جدیدی با اعتبارات ویژه برای اجرای طرح های آبخیزداری در دست تدوین است، اظهار داشت: این برنامه پس از تهیه از سوی عالی ترین مقام وزارت و منابع اعتباری آن به شورای دولت ارائه می شود. در انتظار تصویب طرح تعیین شود حوضه ها باید با سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیگیری شوند.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح های آبخیزداری شاهد خسارت سیل یا کاهش شدت آن نخواهیم بود، گفت: در مناطق سیل زده شهرستان های بوانات، خرم بید و سرچهان پروژه های زیربنایی آب و خاک بر اثر سیل آسیب دیدند. ; هر کمکی که بتوانیم به این مناطق محروم انجام دهیم، بسیار قدردانی خواهد شد.

عباسی با اشاره به اینکه در نقاطی کار بسیار فوری و فوری است و نیاز به آبرسانی به باغات و مزارع پایین دست قنوات آسیب دیده در سیلاب است، افزود: دستورات لازم در محل داده شده و با کمک اعتبارات استانی، خودیاری مردم و کمک به ساخت بسیج و سایر اعتباراتی که در استان هستند شروع به کار کنند.

به گفته وی؛ اعتبارات دولتی برای کمک به مردم و تسریع در کار در اختیار استان و شهرستان قرار می گیرد.

  جزئیات پایانی جشنواره بین المللی قصه گویی تشریح شد

این سفر به دعوت رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات، کورمبید و سرچهان در شورای اسلامی و با همراهی محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی، محمدمهدی برومندی معاون باغبانی انجام شد. وزیر جهاد کشاورزی و مجتبی دهقانپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس روز جمعه 23 مرداد ماه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید