39 موکب از آذربایجان شرقی در اربعین حسینی فعال می شود

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علی حکبیگی وی در دیدار با شهردار تبریز اظهار داشت: با تجمیع موکب ها خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی به صورت منسجم و قوی انجام می شود.

وی با اشاره به پروژه های اجرا شده توسط این ستاد در عراق گفت: پنج پروژه بزرگ در کربلا و یک پروژه ارزشمند در نجف اشرف توسط ستاد احیای عتبات عالیات در سال های اخیر اجرا شده است.

رئیس ستاد احیای عتبات عالیات آذربایجان شرقی وی از شهردار تبریز درخواست عضویت در هیات مدیره ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرد و اظهار داشت: تجربه و ظرفیت ویژه شهرداری تبریز می تواند تاثیر بسزایی در تسریع در طرح های اجرایی و همراهی اقشار مختلف مردم برای بازسازی داشته باشد. از بناهای تاریخی

شهردار تبریز وی همچنین گفت: حضور خیرین کشورهای منطقه از جمله ترکیه و جمهوری آذربایجان در بازسازی عتبات نشان از اتحاد و نزدیکی آنها دارد.

یعقوب هوشیار با بیان اینکه ده ها کشور مسلمان به صورت مستقیم در مجامع بین المللی اربعین حسینی حضور دارند، افزود: برخی از این کشورها مانند ترکیه و جمهوری آذربایجان با ایران همسایگی دارند و خیرین آنها در امر احیای اربعین حضور دارند. زیارتگاه ها همراه با گروه های ایرانی.

وی تصریح کرد: اجلاس اربعین حسینی(ع) هر ساله با شور و نشاط بیشتری نسبت به سال های گذشته برگزار می شود و قطعا امسال با توجه به اختلالات ناشی از ویروس کرونا در چند سال اخیر این استقبال پرشور متفاوت خواهد بود.

شهردار تبریز گفت: برنامه ریزی حسینی اربعین امسال باید از نظر کمی و کیفی منسجمتر از سال های گذشته باشد، گفت: شهرداری تبریز در چند سال گذشته با فعال سازی موکب جنت الحسین(ع) در کربلای معلی در خدمت زائران بوده و قرار است امسال عملیاتی شود. و گروه های میدانی در این جامعه پرشور نقشی دوگانه دارند.

  تردد صادراتی مرز خراسان رضوی قبل از تاج به حالت عادی بازگشت

هوشیار ادامه داد: تجربه نشان می دهد که نقش مدیران و کارکنان شهرداری تبریز در ایام اربعین حسینی با شور و نشاط همراه است و همین امر باعث می شود بسیاری از موانع و مشکلات این برنامه با سرعت بیشتری حل شود.

وی با اشاره به اینکه خواهرخواندگی تبریز و کربلا یکی از مزیت های مهمی است که نتایج آن باید در راستای تسهیل زیارت زائران باشد، یادآور شد: به عنوان نماینده شهرداران کشور پیشنهادات سازنده و موثری در خصوص بازسازی شهر ارائه کنیم. روضه ها از جمله «کسر از دستمزد کارمندان» اعلام کرده ام که از این ماه با اطلاع قبلی کارکنان و تایید کارکنان اجرایی می شود و اگرچه این ارقام کم است اما ممکن است برخی اصلاح شود. از کاستی ها

شهردار تبریز گفت: با اطلاع از روحیه کارکنان، اطمینان دارم که این پیشنهاد مورد استقبال کارکنان قرار خواهد گرفت و ارائه این پیشنهاد در سایر شهرداری ها و در مرحله بعدی در سایر دستگاه ها و نهادهای اجرایی می تواند روند بازسازی را تسریع کند. آستانه ها

هوشیار افزود: سازمان های پزشکی، صنعتی، علمی و غیره بازرگانی و تخصصی متولیان تبریز انگیزه قوی برای انجام کارهای خوب دارند و در صورت آگاهی از نیازها و الزامات بازسازی عتبات می توانند بار سنگینی را به دوش بکشند. از دوش ستاد بازسازی.

وی بیان کرد: موسسه خیریه سردار شهید سلیمانی نمونه بارز این مشارکت هاست که در مدت کوتاهی توانسته کمک های قابل توجهی از ایران و چند کشور دیگر برای بازسازی بناها ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید