13 درصد از اعتبارات دولت صرف تامین کسری بودجه می شود

مجید بهزادپور در نشست مشترک با اعضای کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی با مقایسه سطح بیمه کشور با دنیا گفت: بازار بیمه در دنیا حدود 7 هزار میلیارد دلار است که بیشتر است. بیش از 50 درصد آن متعلق به بیمه عمر است، بیش از 90 درصد این بازار برای 20 کشور برتر و بازار متمرکز برای کشورهای پیشرفته در دسترس است. طبق گزارش Swiss Re 2021، سهم ما حدود 28 میلیارد دلار با نرخ 4200 است.

وی با بیان اینکه شاخص نفوذ اندازه ما را نشان می دهد، افزود: ضریب نفوذ ما ارتباط ما با بیمه گذاران است. به عنوان مثال صنعت بیمه در سال گذشته 54 میلیون خسارت پرداخت کرد که نشان دهنده ارتباط ما با مردم است.

رئیس کل بیمه مرکزی هدف گذاری ضریب نفوذ 7 درصدی در برنامه ششم را در شرایط کنونی کار سختی عنوان کرد و گفت: واقعیت این است که این 7 درصد باید همزمان با سایر شاخص ها مانند رشد 8 درصدی رشد می کرد. اقتصادی که محقق نشد.

مسیر اصلی ما توسعه صنعت بیمه است

وی رشد صنعت بیمه را منوط به رشد اقتصادی می داند و گفت: مسیر اصلی ما توسعه صنعت بیمه است و شاخص نفوذ بیمه شاخصی است که همه ما بر آن تاکید داریم. در واقع صنعت بیمه کارهای زیادی برای انجام دارد و باید از ظرفیت های گسترده و بکر در این صنعت استفاده کند و آنها را به روز کند.

بهزادپور با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری و نوآوری روز، خاطرنشان کرد: تلاش کرده ایم اساس ساختار نوآوری در بیمه را شکل دهیم که ایجاد مرکز نوآوری در بیمه مرکزی نمونه بارز آن چیزی است که برای آن پیش خواهد آمد. به زودی راه اندازی شد.

  آغاز بررسی صلاحیت های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مجلس

رئیس شورای عالی بیمه از ایجاد فضای تعاملی در صنعت بیمه استقبال کرد و گفت: هر چقدر صنعت را در معرض نقد قرار دهیم موتور محرکه محسوب می شود و باید چارچوب اداری مشخص را رها کنیم و فضاسازی کنیم. برای بازیگرانی که میخواهند از خدمات صنعت بیمه استفاده کنند بیایید آنها را باز کنیم تا بتوانند نظرات و برنامه های خود را بیان کنند و با کمک تکنولوژی امروز بیمه های جدیدی با توجه به نیاز آنها طراحی شود.

وی در خصوص کاهش مأموریت ناظر گفت: معمولاً وقتی بحث تکلیف مطرح می شود ذهن ها به سمت کاهش تکیه تکلیفی می رود که من شخصاً با آن موافق هستم و فکر می کردم کمتر از مقدار فعلی باشد، اما تحقق این هدف مستلزم همکاری و همراهی دیگران است، این رکن صنعت بیمه است، بنابراین زمانی که صنعت بیمه اعلام آمادگی کرد، هیچ مقاومتی در برابر نگهداری اجباری نخواهیم داشت.

رئیس بیمه مرکزی اصلاح آیین نامه 90 را اولین گام برای کاهش مالکیت شرکتی خواند و گفت: شرکت های بیمه باید در تصمیم گیری های داخلی آزاد باشند زیرا مداخله با نظارت متفاوت است و نظارت باید بر اساس روش های نوین موجود در دنیا باشد. . اولین گام در این بحث اصلاح اساسنامه 90 بود که از تصویب 14 پست به 3 جایگاه رسید و بقیه را به شرکت هایی که زیر نظر بیمه مرکزی خواهند بود، تایید کردیم.

وی صنعت بیمه را یک صنعت بین المللی می داند و می افزاید: قبل از تحریم ها ارتباطات گسترده ای داشتیم و انتقال تجربه مهمترین ویژگی ارتباطات بین المللی است که می توانید ارائه دهید. اولویت ما در ارتباطات بین المللی آموزش است.

  استاندار جدید مازندران معرفی شد

حل مشکل صندوق های بازنشستگی در دست شرکت های بیمه تجاری

بهزادپور راه حل مشکل تامین اجتماعی را در دست صنعت بیمه تجاری دانست و گفت: در حال حاضر 13 درصد از منابع دولت صرف تامین کسری صندوق می شود که پیش بینی می شود تا 10 سال آینده این رقم به 50 درصد برسد. ، و این عدد بزرگی است که جز در راه نمی توان به آن پی برد. ورود بیمه بازرگانی امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: راه حل توسعه صنعت بیمه ورود سرمایه های جدید به صنعت است و هنوز جا برای ورود شرکت های بیمه جدید وجود دارد و در کنار آن باید روش های نظارتی خود را توسعه دهیم.

رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در بازار متنوع صنعت بیمه با رشد روزافزون بازیگران نقش نظارتی خوبی داشته باشیم باید هوشمندسازی کنیم و این صنعت را به روز می کند.

وی بیان کرد: در کشورمان دانش مدیریت ریسک در سطح قابل قبولی داریم و رتبه خوبی در منطقه داریم و باید آن را توسعه دهیم زیرا نقش اصلی صنعت بیمه مدیریت ریسک است و مدیریت ریسک واحد مفقوده است. از تولید.

رئیس کل بیمه مرکزی از پیشنهاد راه اندازی دفتر بیمه در وزارتخانه ها خبر داد و گفت: با وزارت امور خارجه توافق شده که اولین آن بیمه مسافرتی است و همکاری خوبی نیز صورت گرفته است. همچنین پیشنهاد دادیم که در وزارتخانه یک دفتر بیمه ایجاد شود تا بتوانیم از بیمه کشورها آگاهی پیدا کنیم زیرا زندگی ما به ارتباطات بین المللی بستگی دارد و باید آن را تقویت کنیم.

  انفجار مهیب در پایتخت آذربایجان؛ آمار بالایی از قربانیان احتمالی + فیلم گزارش شده است

دیدگاهتان را بنویسید