کلاهبرداری میلیاردی با ترفند اجاره خانه مبله در شیراز

به گزارش خبرگزاری موج فارس، سرهنگ امیرحسین سلیمانی، فرمانده انتظامی شهرستان فتای فارس گفت: در پی ارجاع زنی میانسال با مراجعه قضایی به پلیس فتای مبنی بر کلاهبرداری توسط فرد ناشناس با درج آگهی های جعلی یک دستگاه قضایی. خانه مبله، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: شاکی مدعی شد در یکی از سایت های تبلیغات محور با آگهی اجاره خانه مبله مواجه شده و ضمن تماس با آگهی دهنده مبلغ 50 میلیون ریال به عنوان ودیعه بابت درخواست واریز شده و سپس او پاسخ داد و پیام های دیگر و اینها تماس های تلفنی من نبودند.

این مقام سایبری گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی فرد مورد نظر را شناسایی و در یکی از مناطق شیراز دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان فتا با بیان اینکه متهم در بازجویی های اولیه به کلاهبرداری از 20 شهروند به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کرد، گفت: این کلاهبردار در اظهارات خود هدف از این شغل را کسب درآمد عنوان کرده و به وی ادامه داد. اشاره کرد که برخی از شهروندان به دلیل طمع و اعتماد نابجا کمک مالی می کنند.

این مقام انتظامی گفت: همانطور که در قوانین سایت های تبلیغاتی آمده است، این سایت ها هر تراکنش را در بستر فیزیکی به خریدار و فروشنده سپرده اند، بنابراین شهروندان باید پس از مشاهده کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین، به انجام هر گونه مبادله پولی به صورت چهره به چهره و پس از اتمام کار یا خدمات برای جلوگیری از گرفتار شدن توسط کلاهبرداران.

  قیمت ارز دولتی امروز 25 اسفند 93 به تعداد 47 ارز عمده اعلام شد.

سرهنگ “سلیمانی” خاطرنشان کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی از طریق آدرس پلیس فتا www.cyberpolice.ir (اداره ارتباطات مردمی) و یا شماره تماس 096380 با ما در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید