پیکر شهید اسکندری در حرم مطهر شاهچراغ (ع) شیراز تشییع شد.

به گزارش شفقنا، علیرضا صحرائیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری امروز با همراهی معاونین و فرمانداران این آستان با حضور در منزل امامزاده شاهچراغ(ع) به توفیق آستان مقدس شاهچراغ (ع) پرداخت. شهید اسکندری ضمن دلجویی از همسر و فرزندان این امامزاده سردار سرافراز از آمادگی این آستان مقدس برای پذیرش پیکر سردار و برگزاری مراسم باشکوهی خبر داد.
وی بیان کرد: در این جلسه هیئت امنای آستان مقدس شاهچراغ(ع) آمادگی آستان مقدس را برای پذیرایی از خیل عظیم علاقه مندان به سردار اسکندری و عزاداران حسینی و خانواده معظم شهدا و اهل بیت اعلام کرد. شهید اسکندری با تشییع در حرم مطهر موافقت کرد.

پیکر شهید اسکندری در حرم مطهر شاهچراغ (ع) شیراز آرام گرفت.

معاون ساخت و توسعه حرم احمدی و محمدی (علیهم السلام) گفت: با توجه به مأموریتی که نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برای ساماندهی مراسم تودیع به عهده داشتند. تشییع و تشییع سردار اسکندری فرمانده سپاه فجر استان در نهایت مقرر شد با موافقت خانواده سردار، پیکر پاک این شهید والامقام ساعت 9 صبح روز دوشنبه 26 مردادماه تشییع و به خاک سپرده شود. از میدان شهدا (میدان شهرداری) تا حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و در صحن اصلی روبروی آن. حضرت شاهچراغ (ع) در قبر به خاک سپرده شد.

پیکر شهید اسکندری در حرم مطهر شاهچراغ (ع) شیراز آرام گرفت.

پیش از این اعلام شده بود که پیکر شهید اسکندری در یادمان فعلی به نام این شهید والامقام در دارالرحمه شیراز به خاک سپرده خواهد شد و به این ترتیب محل تدفین به حرم مطهر شاهچراغ (ع) منتقل شد.

  ثبت بیش از 4 میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در استان اردبیل

شهید عبدالله اسکندری متولد 1337 در منطقه قصرداش شیراز که به «سردار بی سر» شهرت دارد، خرداد 1392 در جریان دفاع از حرم در حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمد و پس از هشت سال شهادت پیکر مطهر خود را به خاک سپرده شد. وی به همراه جمعی از شهدای حرم اخیراً در منطقه خان طومان تفحص و پس از بازگشت به وطن در شهرهای مقدس مشهد و تهران به خاک سپرده شدند.
پیکر پاک این شهید نیز از طریق فرودگاه بین المللی دستغیب وارد سومین حرم اهل بیت ایران شد. ‌ ‌ ‌ گمان می رود پیکر مطهر این شهید پس از انجام آیین های وداع در نقاط مختلف استان فارس روز دوشنبه همزمان با عاشورا از میدان شهدا (فلکه شهرداری) شیراز تا حرم مطهر حضرت احمد بن موسی تشییع شود. شاهچراغ (ع) و در این آستانه در حرم مطهر دفن شود.

دیدگاهتان را بنویسید