پیش بینی هواشناسی برای وقوع سیلاب در 14 استان در روزهای آینده

باران 610x400 1 خبر عجیب

شفقنا- سازمان هواشناسی پیش بینی کرد 14 استان کشور در روزهای آینده دچار سیلاب شوند و وزش باد 120 روزه سیستان در دو منطقه خراسان شمالی و سیستان همراه با خیزش گرد و خاک تشدید شود.

به گزارش شفقنا، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ابر همرفتی و فعالیت سامانه بارشی و رگبار باران همراه با رعدوبرق و رعد و برق، وزش باد شدید و تگرگ در مناطقی از شنبه تا سه شنبه (15 تا 18 مردادماه) هشدار نارنجی رنگی صادر کرد.

این شرایط جوی شنبه شمال اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، غرب و شرق هرمزگان، شمال شرق خوزستان و غرب فارس، روز یکشنبه در کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی. آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، ارتفاعات استان های گیلان، مازندران و گلستان، کمربند شرقی خوزستان و کمربند غربی فارس پیش بینی می شود.

دوشنبه نیز در شمال شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی فارس، خراسان شمالی، اردبیل، کوه‌های استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و سه‌شنبه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، نیمه غربی فارس، کوه های سمنان، شرق و شمال شرق خوزستان، این وضعیت جوی دور از انتظار نیست.

در نتیجه این خطر، رواناب و سیلابی شدن جاده ها، طغیان فصلی رودخانه، صاعقه، خسارت ناشی از وزش باد شدید، در نقاط مستعد با گرد و غبار موقت، کاهش دید و اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی در انتظار است.

برای کاهش خسارات و تلفات، از تردد و استقرار در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، لایروبی و پاکسازی نهرها و کانال های انتقال آب، عدم تردد عشایر-عشایر و دام در کوهستان، عدم سم پاشی برگ و سم پاشی اجتناب شود. پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، توقف ممنوع خودروها در کنار درختان افتاده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، آمادگی دستگاه های اجرایی از جمله نیروهای امدادی، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و … را توصیه می کند. برای مقابله با بحران

وزش بادهای 120 روزه در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان تقویت می شود

این سازمان همچنین نسبت به افزایش شیب فشار همراه با تقویت بادهای 120 روزه و افزایش گرد و غبار، وزش باد شدید و مناطق مستعد ریزش گرد و غبار از سه شنبه تا پنجشنبه (18 تا 20 مرداد) در شرق کشور هشدار داد. خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان.

  در حوزه سیاست خارجی دولت سیزدهم برنامه ویژه ای برای توسعه روابط حسن همجواری دارد

در نتیجه این خطر، خطر گرد و غبار، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال آسیب به تجهیزات حساس به گرد و غبار و صنعت کشاورزی، احتمال اختلال در حمل و نقل ریلی، وجود دارد. تاخیر یا احتمال لغو پرواز

با توجه به توصیه سازمان هواشناسی از فعالیت در فضای باز، آمادگی دستگاه های اجرایی مرتبط مانند نیروهای امدادی، دانشگاه علوم پزشکی، استان ها و …، پرهیز از پرواز هلیکوپتر و هواپیماهای سبک و جلوگیری از توقف خودروها در کنار درختان فرسوده و نیمه تمام ساختمان های تمام شده .به کار

رعد و برق در مناطق مختلف کشور

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ابر همرفتی به ویژه در بعدازظهر و فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق غبارآلود و غبارآلود از شنبه تا چهارشنبه (24 مرداد) هشدار زردی صادر کرده است. تا 19).

این پدیده جوی روز شنبه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال کردستان، زنجان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، غرب گلستان، جنوب و غرب اصفهان، دامنه ها و ارتفاعات قزوین، تهران. استان های البرز، سمنان و شرق خوزستان، یکشنبه در گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، شمال غرب آذربایجان، نیمه شرقی لرستان، هرمزگان، نیمه غربی فارس، رشته کوه و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران، استان سمنان، مرکز و همدان.

این شرایط جوی دوشنبه در گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، شمال غرب آذربایجان، دامنه ها و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران، هرمزگان و سمنان، سه شنبه در گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال غرب. آذربایجان، خراسان شمالی، دامنه و ارتفاعات البرز، تهران و گرهابش در کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، مازندران، شرق گیلان، دامنه و ارتفاعات البرز، تهران، سمنان، مرکزی پیش بینی می شود. و استان های فارس

در نتیجه این خطر احتمال رعد و برق، احتمال آبگرفتگی معابر و روان آب به صورت موضعی و محدود، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی، احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و احتمال تاخیر در پرواز.

  سوریه از لغو عضویت اسرائیل به عنوان ناظر در اتحادیه آفریقا استقبال می کند

برای کاهش خسارات و تلفات، اداره هواشناسی توصیه می‌کند هنگام بالا رفتن از ارتفاعات مراقب باشید، خودروها را در اطراف درختان پوسیده و ساختمان‌های نیمه کاره پارک نکنید، از ایستادن در بستر رودخانه‌ها خودداری کنید، در هنگام عبور از لبه کانال‌ها مراقب باشید و سموم و محلول‌پاشی‌ها در آن پاشیده نشود. مزارع و باغ ها

ریزگردها در 12 استان در حال افزایش است

آن سازمان از بروز و نفوذ گرد و غبار و وزش باد شدید موقت از شنبه تا چهارشنبه (15 تا 29 مرداد) خبر داد.

این وضعیت آب و هوایی در روز شنبه در خراسان جنوبی، شرق خراسان رضوی، شمال شرق سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، یکشنبه در خراسان جنوبی، شرق و جنوب خراسان رضوی، شرق و جنوب سمنان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، شمال سیستان و بلوچستان دوشنبه در خراسان جنوبی، شرق و جنوب سمنان، شرق و جنوب خراسان رضوی، شمال شرق سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کردستان، خوزستان و ایلام پیش بینی می شود.

این وضعیت جوی سه شنبه در خراسان جنوبی، یزد، شرق و جنوب خراسان رضوی، سمنان، شرق کرمان، شمال اصفهان، خوزستان، ایلام و چهارشنبه در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، شرق کرمان، خراسان جنوبی و شرق خراسان رضوی، سمنان. ، شرق اصفهان، ایلام، خوزستان و یزد قابل پیش بینی است.

در نتیجه این خطر، بدتر شدن کیفیت هوا و کاهش دید، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع، احتمال آسیب به سازه های موقت و احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل پیش بینی شده و احتمال آسیب به تجهیزات حساس به گرد و غبار.

به توصیه سازمان هواشناسی، عدم حضور مردم در فضای باز به ویژه اقشار آسیب پذیر، پایش شاخص آلایندگی توسط دستگاه های ذیربط و تصمیم گیری بر اساس مقررات، عدم توقف و پارک خودروها در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و استحکام سازه های موقت، از جمله بیلبوردها، موکب ها. برگزاری مراسم مذهبی و پوشش گلخانه ها باید در دستور کار قرار گیرد.

  جنگ روسیه و ناتو پیروز نخواهد شد

افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس

سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی و افزایش حداکثر ارتفاع موج 1 تا 1.5 متری در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، نواحی ساحلی و ساحلی استان هرمزگان از شنبه تا دوشنبه (15 مرداد لغایت 17 مرداد) خبر داد. ) .

در نتیجه این خطر، خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری و خطر آسیب به شناورهای کوچک و تجهیزات دریایی پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش صدمات و خسارات، ممنوعیت شنا به ویژه در مناطق ساحلی، محدودیت فعالیت‌های دریایی به‌ویژه تردد کشتی‌های سبک، ماهیگیری و قایق‌های تفریحی و اندیشیدن تدابیر لازم از سوی تمامی فعالان دریایی را توصیه می‌کند.

این سازمان در ادامه از افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع موج در سواحل و دریا حداکثر 1 تا 1.5 متر از دوشنبه تا سه شنبه (27 تا 28 مرداد) در دریای خزر، مناطق ساحلی و فراساحلی خبر داد. استان های گیلان، مازندران و گلستان.

در نتیجه این خطر، خطر غرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری و خطر آسیب به شناورهای کوچک و تجهیزات دریایی پیش بینی می شود.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی، ممنوعیت شنا به ویژه در مناطق ساحلی، محدودیت فعالیت‌های دریایی به‌ویژه تردد کشتی‌های سبک، ماهیگیری و قایق‌های تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم از سوی تمامی فعالان دریایی اعمال شود. دستور کار .

به گزارش ایسنا، در اخطار نارنجی سازمان هواشناسی پیش بینی شده است که یک پدیده جوی اثرات منفی و خسارات احتمالی به همراه داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک رویداد مضر صادر می شود. هشدار زرد به این معنی است که یک پدیده جوی رخ خواهد داد که ممکن است باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای اطلاع رسانی به مردم صادر می شود تا بتوانند برای رویارویی با پدیده جوی کمی شدیدتر از حد معمول آماده شوند. از طرفی کارکنان نیز از این هشدارها مطلع می شوند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید