پیام به مناسبت روز خبرنگار؛ حسین (ع) مظهر نورانیت و تبیین است

تبریک روز خبرنگار15 خبر عجیب

شفقنا رسانه- باشگاه توسعه سواد رسانه ای و مدیریت رسانه ایران یونسکو در بیانیه ای به مناسبت روز خبرنگار مصادف با عاشورای حسینی به تبیین ابعاد رسانه ای نهضت حسینی پرداخت.

به گزارش شفقنا، از روابط عمومی باشگاه توسعه سواد رسانه ای و مدیریت رسانه یونسکو در ایران، در این پیام آمده است:
«امسال روز خبرنگار مصادف با شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و عاشورای حسینی بود. این تقاطع فرصت مناسبی برای پرداختن به ابعاد این حرکت از منظر رسانه ای و در بستر رسانه ای است. نهضت و سیره امام، خود رسانه ای است به قدر و عظمت تاریخ و عاشورا تا ابد بزرگترین تولید رسانه ای با تمام ویژگی های یک پیام و پیام و تأثیر بر مخاطب خواهد بود.
آنچه لازم به ذکر است این است که تلاش گروهی در آن زمان در بطن حقایق نقش داشت، برجسته سازی، دروغگویی و آرمان سازی و وارونه جلوه دادن راست و دروغ و جایگزینی راست و دروغ و در نتیجه همراه با بمباران. اخبار علیه امام حسین علیه السلام، وعده دادن به منصب و ثواب، بالا بردن هزینه حمایت از امام معصوم و… همه اینها باعث شد افکار عمومی از حق و حقیقت به ظلم و انحراف منحرف شود.
در این میان سکوت و بی تفاوتی آنان به حادثه عاشورا کمک کرد. واقعه عاشورا را باید محصول انحراف، سکوت، فریب و تحریف دانست. عاشورا حاصل جهل توام با خودخواهی و خودخواهی مردمی است که در این برهه مهم تاریخی درست اندیشیده و دقیق عمل نکرده اند.
ما نباید فکر کنیم که این فریب مختص آن عصر بوده است. این روش امروزه در جریان خشمگین پیام ها و بازار داغ رسانه های جدید و روش های جدید جراحی روانی وجود دارد. ما به این بیان معتقدیم که کل روز عاشورا و کل ارض کربلا. تشخیص مرز حق و باطل و خدمت ناخواسته به ظلم جویی و حق جویی و عدالت خواهی، امری است که امروز باید سرلوحه بینش و منش ما باشد تا از پیوستن به صفوف دشمنان دین پرهیز کنیم. . حسینی شدن فراتر از نظر عمل می خواهد. برای رسیدن به این هدف رسانه ما باید حسینی باشد و حسینی فکر کند.
همانطور که قدرت خداوند را به همه اصحاب رسانه و دست اندرکاران عرصه آگاهی و اطلاع رسانی تقدیم می کنیم، امیدواریم به برکت این ایام، رسانه های ما هر روز موفق تر از روز قبل با مفاهیم درخشانی چون روشنگری، تبیین باشند. ، مطالبه ، صادقانه ، اخلاقی و غیره

  5500 محکوم در کشور تحت نظارت الکترونیکی هستند

دیدگاهتان را بنویسید