وزیر دفاع طالبان: مردم آمریکا باید بر دولت خود فشار بیاورند تا ما را به رسمیت بشناسد

2022 afghanistan 3712 wide bb5ce0481dcaed59f69360868651979a12031674 خبر عجیب

شفقنا افغانستان- وزیر دفاع دولت طالبان می گوید مردم آمریکا باید دولت آن کشور را تحت فشار قرار دهند تا دولت این گروه را به رسمیت بشناسد.

به گزارش شفقنا از افغانستان، ملا محمد یعقوب مجاهد، وزیر دفاع حکومت طالبان گفت که مردم آمریکا باید دولت آن کشور را تحت فشار قرار دهند تا حکومت این گروه را به رسمیت بشناسد.

ملا یعقوب در گفتگو با رادیو ملی آمریکا (NPR) که جمعه گذشته (14 اوت) منتشر شد، همچنین مدعی شد که امنیت در افغانستان 100 درصد تضمین شده است.

این ادعای وزیر دفاع دولت طالبان در حالی مطرح شد که هفته گذشته ایالات متحده مدعی شد که رهبر شبکه القاعده را در کابل کشته است.

گفتگو با سرپرست وزارت دفاع حکومت طالبان در روز حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در کابل ضبط شده است. سپس رئیس جمهور آمریکا از کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده در این حمله که در قلب کابل رخ داد، خبر داد.

به گزارش رادیو ملی ایالات متحده، اظهارات مجاهد همزمان با کشته شدن رهبر القاعده در کابل تصویر متفاوتی از وضعیت را ترسیم می کند.

گزارشگر رادیو ملی آمریکا گفت که به تاریخ 31 جولای پس از انتشار خبر انفجار در منطقه شیرپور کابل، آنها از پایتخت خارج شده و با ملا یعقوب مجاهد در محل اقامتش در قندهار ملاقات کردند.

لازم به ذکر است که برخی رسانه های آمریکایی گزارش داده اند که به رسمیت شناختن حکومت طالبان غیرممکن است زیرا مردم آمریکا با این اقدام مخالف هستند.

تقریبا یک سال از تسلط طالبان بر افغانستان می گذرد، اما هیچ کشوری حکومت این گروه را به رسمیت نشناخته است.

  ملی پوش تکواندوی ایران 2 سال از دوپینگ محروم شد

دیدگاهتان را بنویسید