وزیر ارتباطات: 1900 روستا به شبکه ملی اطلاعات وصل شد

شفقنارسانه- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 1900 روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند، گفت: تا هفته آینده دولت تمامی روستاهای بالای 20 خانوار وصل می شود. به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش ایسنا شفقنا، عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – سال گذشته با بیان اینکه 7 هزار و 500 روستای کشور به ارتباطات کامل دسترسی ندارند، گفت: 4 هزار و 500 روستای کشور نیز هیچ گونه دسترسی ندارند، حتی. به شبکه برق و جاده ها ندارند در بودجه پیشنهادی 1401 ذکر شده است که وزارت نیرو باید برقی سازی این روستاها را در اولویت قرار دهد و دسترسی ویژه به آنتن های BTS را فراهم کند. ما راه سختی در پیش داریم و برنامه ما این است که این توسعه را چهار برابر سریعتر از گذشته پیش ببریم.

وی همچنین چندی پیش با بیان اینکه استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات باید برای تسهیل زندگی مردم، مدیریت مبتنی بر داده و توسعه اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در حالی که دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات اعلام کرد که حدود 60 درصد جهان مردم به ارتباطات دسترسی دارند، در ایران حتی روستاهای ما اینترنت دارند و الان 86 درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و پیش بینی ما این است که در شش ماهه اول سال 1402 همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

زارع پور در همین راستا با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود با اشاره به اتصال 1900 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات از ابتدای دولت سیزدهم، عنوان کرد: در ابتدای دولت 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار. به شبکه ملی اطلاعات وصل شد و هم اکنون 88 درصد روستاها وصل شده اند و تا پایان سال این میزان را به 95 درصد خواهیم رساند و تا هفته دولت آینده همه روستاهای بالای 20 خانوار را به اطلاعات ملی متصل خواهیم کرد. شبکه.

  رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی با همتای سوری خود در مصر دیدار می کند + عکس

در این ویدئو همچنین از اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون تخصصی مجلس صحبت می شود که سیل به زیرساخت های ارتباطی نیز آسیب وارد کرده است و با تلاش شبانه روزی اکنون ارتباطات در سراسر کشور پایدار است.

دیدگاهتان را بنویسید