هلال احمر یزد در سیل اخیر به بیش از 2600 نفر کمک کرد

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن حرازی زاده یزدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: بیش از 2600 نفر دچار این بیماری شده اند. کف زدند و بارندگی های اخیر از خدمات امدادی این جمعیت استفاده کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران 13 شهر، شهرستان و روستای این استان بدون وقفه در حال امدادرسانی و امدادرسانی هستند، تصریح کرد: با توجه به شدت بارندگی ها و جاری شدن سیلاب جاده ها و خانه ها بیشتر در 110 مورد، آب از خانه ها توسط نیروهای بشردوستانه تخلیه شد.

خرازی زاده همچنین خاطرنشان کرد: بیش از 10 خودرو گرفتار در سیلاب رهاسازی شده و 800 خانوار نیز توسط امدادگران هلال احمر نجات یافته اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد وی با بیان اینکه 825 نفر در کانکس های اورژانس اسکان داده شدند، گفت: در این حوادث 5 نفر جان باختند و 20 نفر نجات یافتند و به ایمن منتقل شدند.

حرازی زاده گفت: علاوه بر این حوادث سیلابی در اکثر شهرها و خود شهر یزد، عملیات جست و جو و نجات بیش از 16 نفر از کویر و یک مفقود در ارتفاعات شواز داشتیم که تیم های امداد و نجات تیم‌های واکنش سریع هلال احمر به محل حادثه اعزام و به محل امن منتقل شدند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش ها عملیات امداد و نجات در نقاط مختلف استان انجام شد، تصریح کرد: در مدت 72 ساعت (سه روز پس از عملیات امداد و نجات)، 175 نفر روز نیروی امدادی و 67 نفر روز پرسنل در منطقه در قالب 65 تیم با 63 وسیله نقلیه نجات (آمبولانس، ماشین نجات سبک، آرگو و کامیون با بیش از 70 موتور پمپ و اسکرید) خدمت کردند.

  الازهر: عمو یا پدربزرگ ایمن الظواهری شیخ الازهر نبود.

این مسئول همچنین گفت: تاکنون اقلام امدادی لازم شامل 120 بسته غذایی، 800 برگ پتو، چادر امدادی، فرش و نایلون توسط هلال احمر بین خانواده های سیل زده توزیع شده است.

خرازی زاده با اعلام اینکه لازم است مردم در هنگام بارندگی از ترددهایی که منجر به حوادث می شود خودداری کنند و از حضور در کنار رودخانه ها و مکان های سیلابی خودداری کنند، گفت: هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حادثه دیدگان است.

دیدگاهتان را بنویسید