ملکی از آمادگی سازمان آتش نشانی برای بازداشت تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

به گزارش شفقنا جلال ملکی در گفتگو با مهر در تشریح تمهیدات سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: با توجه به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی و لزوم تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان، سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در این زمینه اقداماتی را انجام داده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از استقرار 112 آتش نشان در 35 نقطه شهر تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: 50 دستگاه خودروی سنگین، 27 دستگاه خودروی سبک و یک دستگاه موتورسیکلت در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان از ساعت 9 صبح تا پایان مراسم عزاداری در محل های تعیین شده مستقر هستند، اظهار داشت: با توجه به افزایش تحرک دسته های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به شهروندان توصیه می شود در صورت برخورد توقف کنند. وسایل نقلیه وسایل کمک اضطراری به ویژه خودروهای اورژانس سازمان آتش نشانی باید همکاری لازم را با آتش نشانان داشته باشد تا در روند فعالیت آتش نشانان وقفه ایجاد نشود.

ملکی همچنین به هیئت های عزاداری توصیه کرد در هنگام تهیه نذورات نکات ایمنی را رعایت کنند و گفت: با توجه به اینکه در این مکان ها مواد قابل اشتعال از جمله چادر، فرش، سجاده، پرچم های عزا و غیره وجود دارد. و اگر حادثه ای به دلیل وجود مواد قابل احتراق باعث گسترش بیشتر حریق شود، نصب کپسول های آتش نشانی در محل ضروری است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تاکید کرد: لازم است محل تهیه غذا از محل عزاداری فاصله لازم را داشته باشد و سیلندرهای گاز در محیطی امن و مناسب با تهویه مناسب نگهداری شوند. سیلندرها باید به صورت عمودی نگه داشته شوند و دریچه های آنها بسته شود. در آشپزخانه ها باید کپسول آتش نشانی در نظر گرفته شود.

  الزام به ایجاد قرارگاه عملیاتی مبارزه با ولیعهد در خراسان رضوی

دیدگاهتان را بنویسید