معاونت سنجش از درج پاسخنامه در سوابق امتحانی داوطلبان خبر داد

به گزارش شفقنا از سازمان سنسه، احسان جمالی روز شنبه گفت: متقاضیان دارای رتبه کشوری زیر 100 هزار در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، تجربی و علوم انسانی و رتبه کشوری زیر 20 هزار در گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی می توانند به کارنامه منتشر شده می توانند پاسخنامه و کلید سوال نهایی خود را به همراه پاسخ هر سوال در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و گزینش بیابند و پاسخنامه را مشاهده کنند.

معاون فنی و آمار سازمان سنجش آموزش کشور درباره انتخاب رشته متقاضیان افزود: متقاضیان مجاز به انتخاب رشته می توانند حداکثر 150 کد رشته محل را در فرم نهایی وارد کنند و پس از تایید نهایی انتخاب رشته توسط برای داوطلب، یک عدد 15 رقمی به تشخیص داوطلب توسط سامانه به عنوان رسید ارسال خواهد شد. همچنین پیامک تایید برای داوطلبان ارسال خواهد شد.

جمالی ادامه داد: داوطلبان فقط یک بار مجاز به انتخاب رشته هستند و هر کدام می توانند تا 5 بار قبل از مهلت قانونی اقدام به ویرایش کنند. پس از هر بازبینی برای داوطلبان پیامک ارسال خواهد شد

وی بیان کرد: تمامی داوطلبان در آزمون سراسری ثبت نام کردند. اعم از اینکه واجد شرایط انتخاب رشته های آزمایشی باشند و داوطلبانی که در یک گروه آزمایشی شرکت کرده اند یا داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی به صورت یک فرم و حداکثر تا 150 حوزه شرکت کرده اند، شامل حوزه ها و رشته های امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی می توانند. انتخاب رشته می کنند و مراحل انتخاب دو رشته از هم جدا نمی شود و نیازی به ثبت نام و انتخاب مجدد مجدد در سامانه مربوط به رشته سوابق تحصیلی ندارند.

  بزرگراه شهید کسایی تبریز ساماندهی شد

معاون فنی و آمار سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در صورتی که متقاضی که یک بار اقدام به انتخاب رشته کرده است صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در فرم انتخاب رشته ثبت نام و انتخاب رشته کند، فرم گروه آموزشی تکمیل شده صرفاً بر اساس ورودی های تحصیلی خواهد بود. نامعتبر باشد و فقط فرم انتخاب رشته اول باشد. شامل رشته کرسی های امتحانی خواهد بود و تنها مراجع علمی ملاک خواهند بود.

به گزارش ایرنا، آزمون سراسری 1401 طی چهار روز از 17 تا 20 تیرماه با شرکت یک میلیون و 176 هزار داوطلب واقعی از جمله داوطلبان شرکت کننده در دو گروه هنر و زبان های خارجی در مجموع یک نفر برگزار شد. میلیون و 489 هزار و 200 نفر برای شرکت در آزمون کارت ورود به جلسه صادر شده که 64 درصد آنها زن و 36 درصد مرد هستند که بیشترین شرکت کنندگان در گروه آزمایشی علوم تجربی هستند.

نتایج اولیه آزمون سراسری عصر روز سه شنبه (20 مرداد) در پرتال اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر شد و راهنمای انتخاب پرواز نیز روز جمعه (23 مرداد) در پرتال آن سازمان قابل مشاهده بود.

انتخاب داوطلبان آزمون سراسری 1401 از روز دوشنبه (26 مرداد) آغاز و تا شنبه آینده (31 مرداد) ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید