مردم مناطق کمتر برخوردار در مراسم مذهبی به شکل خاصی شرکت می کنند

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مجید نادرالاصلی گفت: رهبری شهرستان در تلاش است تا مردم را برای برگزاری مراسم ارتحال امام حسین (ع) و همه مردم اصفهان در مستضعفین، محرومان و حاشیه شهرها بسیج کند. شهرستان برای عزای حسینی تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه عزاداری و عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) متعلق به دسته، گروه، شهر، قوم و قبیله خاصی نیست، ادامه داد: مردم آزاده و آزادی خواه به عزاداری امام حسین(ع) می پردازند.

رئیس کمیته ویژه آب و مناطق محروم شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: مدیریت شهرداری در دوره جدید حساسیت بیشتری نسبت به مراسم مذهبی به ویژه مراسم عزاداری در ماه محرم دارد و معتقد است در هر منطقه از شهر. ، انجام تشریفات لازم است فقدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برنامه ریزی شود.

وی خاطرنشان می کند: همانطور که در دهه امامت و نور این امر به خوبی محقق شد در ایام محرم نیز باید تلاش کنیم با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان از کار خود خارج می شود. مردم به خود مردم مراسم، تمام ثروت و قدرت خود را خرج می کنند تا مراسم مذهبی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

اورجینال کمیاب وی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مناطق برخوردار و کم برخوردار شهر اصفهان تاکید کرد: مدیریت شهری نیز در تلاش است تا مردم را در برگزاری مراسم شهادت امام حسین(ع) بسیج کند. (علیه السلام) و همه مردم اصفهان در نواحی غنی. اقشار مستضعف و حاشیه شهر به عزاداری حسینی می کوشند و این همدلی و همدلی در اقصی نقاط شهر به چشم می خورد و حتی گاهی اوقات مردم مناطق محروم به ویژه در این برنامه ها و مراسم حضور دارند.

  بادهای شدید باعث طوفانی شدن دریاها و اختلال در تردد دریایی خواهد شد

وی با تاکید بر اینکه شهرداری اصفهان تسهیلات لازم را برای اعطای مجوز برای برپایی موکب و برپایی محافل عزاداری و مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) فراهم کرده است، می افزاید: امکان ارائه تسهیلات برای برگزاری موکب فراهم شده است تا مردم. می تواند از هیئت های مذهبی دعوت کند. در ایام محرم شهروندان می توانند بر اساس آنچه مجموعه خدمات شهری اعلام کرده است به راحتی در سایت مربوطه مجوزهای لازم را دریافت کنند.

رئیس کمیته ویژه آب و مناطق محروم شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید می کند: نکته اصلی این است که بتوانیم مسائل انتظامی، ایمنی و امنیت شهروندان را تامین کنیم تا هیچ گونه حادثه ای در ارتباط با شهر اصفهان رخ ندهد. شرکت کنندگان در راهپیمایی و افرادی که در مراسم شرکت می کنند.

وی خاطرنشان می کند: لازم است نظارت های لازم در این زمینه صورت گیرد، این نظارت برای مجموعه هایی که می خواهند با مراجعه به سایت و اطلاع رسانی و کسب مجوز برنامه داشته باشند امکان پذیر است، هیچ گونه مخالفتی با برگزاری مراسم مذهبی در منطقه وجود ندارد. ماه محرم

اهمیت فرهنگ سازی آزادگی، ایثار و شهادت در ماه محرم

نادرالاصلی با توجه به اینکه امام حسین (ع) اسوه آزادگی و آزادگی است و در ماه محرم باید فرهنگ سازی لازم در این زمینه انجام شود، تصریح کرد: مردم نسبت به فرهنگ مردم آگاهی کامل دارند. آزادگی و ایثار و شهادت و این نشان از آن در دوران دفاع مقدس است. به خوبی دیده شد که چگونه مردم برای دفاع از میهن بیرون آمدند و این اتفاق قطعاً نتیجه قیام امام حسین (ع) بود و ادامه راه امام حسین (ع) نیز مهم است.

  5 کشته در ناآرامی های ازبکستان + عکس

وی تصریح می کند: همین الان یک رسانه خصمانه و متخاصم تلاش می کند دین و اعتقادات دینی را برای مردم کمرنگ کند. سخنرانان، هیئت ها، جوانان و گروه های فرهنگی باید علاوه بر برپایی هیئت ها، دسته ها و مجالس عزاداری در جهت روشنگری و تقویت باورهای دینی مردم تلاش کنند.

رئیس کمیته ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: توجه به شور، شعار و شعور حسینی برای ادامه راه امام حسین (ع) ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید