مدیرعامل بنیاد برکت: تا سقف 100 میلیون تومان به سیل زدگان پرداخت می شود

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، محمد ترکمانه روز شنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده شهرستان فیروز کوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تیم های ارزیاب در مناطق سیل زده حضور دارند و خسارت را ارزیابی می کنند که بخشی از اعتبار بیمه روستایی است. برای بازسازی منزل و قسمت تجهیز منزل بود.

وی ادامه داد: تیم های ارزیاب لیست را در اختیار استاندار قرار می دهند و پس از پیام استاندار به بنیاد، هزینه خسارت وارده در قالب پوشش بیمه روستایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به سیل زدگان پرداخت می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به شهرستان های تحت پوشش بیمه روستایی بنیاد، ادامه داد: یزد، هرمزگان، خوزستان و اکثر استان های کرمان و برخی استان های دیگر تحت پوشش بیمه برکت هستند.

ترکمانه افزود: در حوزه بهداشت نیز تیم های بهداشتی وارد شده و در صورت نیاز و اعلام فرماندار بیمارستان سیار ستاد اجرایی فرمان امام در منطقه مستقر می شود.

بنیاد برکت از زمان شروع سیل برای امداد رسانی در مناطق سیل زده حضور داشته است

وی گفت: ستاد فرماندهی امام زمان (عج) از همان لحظات اولیه وقوع سیل، نیروهای جهادی را به منطقه اعزام کرد و آب معدنی و بسته های مورد نیاز رزق و روزی و اقلام امدادی مورد نیاز در زمان وقوع سیل را در اختیار فرماندار، نیروهای سپاه قرار داد. منطقه و زیر نظر استاندار.

ستاد اجرایی فرمان امام مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بیشتر باغات آسیب دیده و تمهیداتی اندیشیده شد تا با بیل مکانیکی و مینی بیل، گل و لای باقیمانده ناشی از سیل در باغات در اسرع وقت تخلیه شود.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 26 آبان 1400 / شناسایی 6251 بیمار جدید

ترکمانه ادامه داد: پس از بازگشایی راه ها، نیروهای جهادگر اقدام به بازسازی منازل می کنند تا زندگی روستاییان هر چه سریعتر به روال گذشته خود بازگردد. محمد حیدری منش فرماندار شهرستان فیروزکو پذیرفته شد.

وی با اشاره به لزوم احیای مشاغل از دست رفته تصریح کرد: بسیاری از دام ها و بسیاری از مشاغل در جریان سیل اخیر تلف شدند. در این حوزه راه اندازی یک کسب و کار فعال می شود.

18 هزار واحد تجاری در جریان سیل آسیب دیدند

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در حوزه کسب و کار حدود 18 هزار بنگاه اقتصادی در جریان سیل اخیر آسیب دیدند و طرح های اشتغالزایی و جامعه محوری برای حل مشکل اشتغال بنگاه های آسیب دیده در حال اجراست. .

ترکمانه ادامه داد: برخی از منازل در اثر سیل به طور کامل تخریب و شسته شده که نیاز به بازسازی دارند و تصمیم گرفتیم با همکاری بنیاد مسکن نسبت به ساماندهی آنها اقدام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید