مدیران آموزش و پرورش باید رتبه بندی شوند

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس از بررسی برنامه رتبه بندی استانداران خبر داد و از مسئولان آموزش و پرورش خواست تا رؤسای آموزش و پرورش را نیز رتبه بندی کنند.

وی در نظر گرفتن شاخص های مختلف در این زمینه را مهم دانست و گفت: شاخص هایی مانند جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان می تواند یکی از شاخص های مهم باشد و منجر به ایجاد رقابت سالم شود.

استاندار فارس بررسی کار معلمان دافعه را مهم دانست و افزود: باید توجه داشت که ممکن است برخی معلمان در این زمینه نیاز به آموزش های ویژه داشته باشند.

ایمانیه به موضوع شهریه برخی مدارس پس از ورود بازرسی استانداری فارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در مدارس دولتی شهریه اجباری نیست، این موضوع توسط بازرسی استانداری رصد می شود.

استاندار فارس همچنین روش پیام نوری را برای بازمانده از تحصیل مناسب دانست و گفت: این روش روش نیمه وقت خوبی است و سازوکار خوبی برای برخی از بازمانده ها خواهد بود.

وی همچنین از ایجاد طرح اشتغال برای خانواده دانش آموزان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: طرح اشتغال در منزل یا خارج از کشور می تواند برای خانواده درآمدزایی کند و دغدغه های خانواده را برطرف کرده و برخی از دانش آموزان را به تحصیل بازگرداند.

ایمانیه همچنین بر حمایت از پایان نامه های عملی به ویژه در تحقیق چرایی درس نخواندن دانش آموزان تاکید کرد.

وی برای تسریع در محدودیت مجوز برای موسسات خیریه پنجره ای را پیشنهاد کرد و گفت: از مدت ها پیش می خواستیم این پنجره را ایجاد کنیم و امیدواریم با همکاری شما بتوانیم این موضوع را عملیاتی کنیم.

  رئیس جمهور دستور تشکیل جلسه فوق العاده برای تعیین تعرفه های پزشکی را صادر کرد

وی در پایان به کمک به بهبود وضعیت مدارس و ارتقای سطح آنها اشاره کرد و افزود: مهارت آموزی به نفع کشور است، باید در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری به ارتقای سطح مدارس کمک کنیم هرچند تحصیل برخی از دانش آموزان سخت تر است، اما همه ما باید. او یک چشم را دید و سعی کرد همه را آموزش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید