ما هیچ جسدی را در محل حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا پیدا نکردیم

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وست آبزرور، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اعلام کرد: در محل سقوط هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در کابل جسدی پیدا نکرده ایم.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در 31 ژوئیه (9 اوت) گفت که ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده، در حمله پهپادی ارتش این کشور به خانه ای که به گفته آنها مخفیگاه الظواهری بود، کشته شده است.

با این حال، طالبان در اولین بیانیه رسمی پس از ادعای بایدن در مورد کشته شدن الظواهری، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دولت افغانستان از ورود و اقامت ایمن الظواهری در کابل بی‌اطلاع است» و به ایالات متحده هشدار داد که «عملیات پهپادی». توسط سرزمین “هرگز تکرار نکن افغانستان”. سهیل شاهین، سخنگوی طالبان نیز گفت که طالبان تحقیقات مستقلی را درباره درستی یا نادرستی ادعای آمریکا مبنی بر کشته شدن ایمن الظواهری انجام خواهند داد.

پیش از این ناجه ابراهیم از بنیانگذاران جماعت اسلامی در مصر و کارشناس گروه های جهادی در این کشور نسبت به اخبار منتشر شده از سوی دولت آمریکا مبنی بر کشته شدن ایمن الظواهری ابراز تردید کرده و گفته بود: رهبر از القاعده بیش از 70 سال و وضعیت جسمانی او پایدار نبود. اگر جانش را از دست داد، فکر می کنم طبیعی و به دلیل بیماری بوده است.

  لاوروف: ادعاهای آمریکا در مورد موشک ضد ماهواره روسیه صحت ندارد

دیدگاهتان را بنویسید