لزوم پاسخ واقع بینانه آمریکا به پیشنهادات سازنده ایران در موضوعات مختلف

به گزارش خبرگزاری موج، حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان و وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در گفت وگوی تلفنی پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفتگو کردند. از جمله تقویت روابط اقتصادی و تجاری و مذاکره برای رفع تحریم ها.

وزیر امور خارجه کشورمان با مفید و سازنده خواندن گفتگوی تلفنی اخیر روسای جمهور دو کشور و ابلاغ سلام حجت الاسلام رئیسی به همتای چینی خود، بر تلاش هم افزایی مقامات ایرانی و چینی برای پیگیری و اجرا تاکید کرد. توافقات دوجانبه را امضا کرد و از همتای چینی خود خواست به تهران سفر کند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به وقایع منطقه جنوب شرق آسیا، رفتار آمریکا در قبال پکن را محکوم کرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سوابق تاریخی و در حمایت از اصل چین واحد به عنوان یک تعهد قانونی پایبند است. ثبات منطقه ای

امیر عبداللهیان با اشاره به تلاش فعال طرف ایرانی برای دستیابی به یک توافق پایدار و قوی، بر لزوم پاسخ واقع بینانه آمریکا به پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف برای اجرای توافق تاکید کرد. .

وزیر امور خارجه چین در این گفت وگوی تلفنی ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور چین به خجت الاسلام رئیسی، توسعه روابط دوجانبه را مطابق با منافع دو کشور توصیف و بر نفی یکجانبه گرایی در فضای بین المللی و تاکید کرد. حمایت از منافع کشورهای در حال توسعه.

وانگ یی با ارزیابی مواضع ایران در قبال تمامیت ارضی چین، مخالفت بخش بزرگی از جامعه جهانی با دخالت آمریکا در امور داخلی این کشورها را برجسته کرد.

  دبیر اتحادیه بانکداران: کارخانجات برای اعمال قیمت های جدید ماکارونی محدودی در بازار عرضه می کنند

وزیر امور خارجه چین نیز با اعلام حمایت از ادامه مذاکرات هسته ای و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات، ابراز امیدواری کرد که مسیر دیپلماسی به توافق منتهی شود.

وی همچنین بر اهمیت رایزنی های مستمر و نزدیک بین مقامات دو کشور تاکید کرد.

وانگ یی مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات را منطقی و عاقلانه خواند.

دیدگاهتان را بنویسید