فعال حوزه کاری: ۷۵ درصد رانندگان تاکسی اینترنتی دارای مدرک دانشگاهی هستند

خبر عجیب

شفقنا- یک فعال کارگری با بیان اینکه 75 درصد رانندگان تاکسی اینترنتی دارای مدرک دانشگاهی به بالا هستند، گفت: متاسفانه امروز جوانان تحصیلکرده ترجیح می دهند به جای کار در خطوط تولید، دو ساعت با پراید کار کنند و این مشکل به دلیل کمبود است. فرهنگ سازی در عرصه کار و ارزش دادن به مشاغل بوجود آمده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، علی اصلانی با تاکید بر فرهنگ سازی اشتغال گفت: برای توسعه ساخت و صنعت بومی باید به آموزش و فرهنگ سازی در حوزه کارگری پرداخته و دانش آموزان را از همان روزهای اولیه پرورش استعداد تربیت کنیم. جستجو و به حرفه های مورد علاقه.” برای راهنمایی

وی افزود: در گذشته پدران حرفه نیاکان خود را به فرزندان خود منتقل می کردند و این حرفه نسل به نسل شاید 30 سال ادامه داشت.

این فعال کارگری با بیان اینکه 75 درصد از رانندگان تاکسی اینترنتی دارای مدرک دانشگاهی به بالا هستند، گفت: متأسفانه به دلیل اینکه فرهنگ محیط کار و پیشرفت بر اساس علم روز و مشاغل جدید انجام نمی شود، در همان مشاغل سنتی باقی می مانیم.

اصلانی تصریح کرد: چرا یک جوان تحصیل کرده با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد حاضر به کار در خط تولید با حقوق ماهیانه 4 میلیون تومان نیست و دو ساعت کار با پراید را ترجیح می دهد؟ چون ما آموزش دیده و فرهیخته نیستیم در نتیجه مشاغلی که پایدار و بی ثمر نیستند در جامعه رونق می گیرد در حالی که باید برای همه مشاغل ارزش قائل شویم.

  حسن محمدی مدیرعامل یک شرکت تخصصی شد

وی بر اهمیت نقش رسانه در آموزش و ترویج فرهنگ کار تاکید کرد و گفت: ما شخصیت پردازی در فیلم ها را به سمت مشاغل کاذب کشانده ایم در حالی که یک کشاورز یا تراشکار هم وقتی 5000 متری نشان می دهیم می تواند قهرمان باشد. خانه و ماشین خارجی و زندگی ما ایده‌آل را ترویج می‌کنیم جوانان تحصیل‌کرده نیز انتظار دارند و آرزو دارند پشت میز بنشینند.

اصلانی در خاتمه گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای امروز با تغییر بازار کار ما و متاثر شدن از پیدایش مشاغل جدید، استانداردهای کاری را متناسب با مشاغل آینده تعیین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید