فعالیت دو مرکز تست کرونا در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم

فعالیت دو مرکز تست کرونا در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم

رئیس مرکز بهداشت شهر قم گفت: در تعطیلات تاسوعا و عاشورا از پنج مرکز کرونا در استان، 2 مرکز امام حسن عسکری (ع) در امام حسن و شهر امام خمینی (ره) در بلوار کریمی. در 2 شیفت صبح و عصر کار می کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهار کاشته شد وی از سایر استان‌ها درخواست کرد: در صورت مشکوک شدن به علائم کرونا ضمن پرهیز از حضور در مراسم و مجالس، برای دریافت خدمات تشخیصی و آزمایش کرونا به یکی از این ۲ مرکز مراجعه کنند.

رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت عزاداران حسینی ضروری است

رئیس مرکز بهداشت قم با اشاره به اینکه استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، بر رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت عزاداران حسینی تاکید کرد.

سیامک محبی در این خصوص افزود: استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل و به ویژه هنگام حضور در مجالس و مراسم برای همه شهروندان به ویژه سالمندان و مبتلایان به بیماری های همراه مهم و ضروری است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم در ایام محرم و صفر افزود: مراسم تا حد امکان در فضای باز برگزار شود و یا برای تهویه مناسب مکان های سرپوشیده تمهیدات لازم به عمل آید تا گردش و تبادل هوا در محل انجام شود. سالمندان عزادار یا مبتلایان به بیماری های همزمان فقط در فضای باز حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی در مراسم تاکید کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، مدت زمان مراسم حداکثر 180 دقیقه است و فاصله گذاری اجتماعی در فضاهای بسته بیش از فضاهای باز مورد تاکید است.

  آخرین وضعیت جاده ها در جاده های کشور در تمامی محورها روان است

محبی افزود: با توجه به شیوع بسیار بالای این ویروس، افراد مشکوک به علائم بیماری کرونا در حین رعایت قرنطینه خانگی از حضور در مراسم و اجتماعات فردی خودداری کرده و در اسرع وقت برای تشخیص و درمان کرونا به مراکز سرپایی مراجعه کنند.

در حال حاضر پنج مرکز درمانی سرپایی کرونا در استان قم فعال هستند که شامل مرکز امام خمینی (ره) در بلوار کریمی، مرکز فرقانی انتهای شیخ آباد، امام حسن اصغری(ع) در شهر امام حسن، پردیس در پردیسان و شهدا در خیابان امام حسن (ع) می باشد. الخنالاب.

دیدگاهتان را بنویسید