عاشورا قرن ها پس از واقعه کربلا نماد روشنفکری اسلامی بوده است

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشان رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای شورای اسلامی این پیام را دادند:

امام صادق علیه السلام : عمویم عباس بن علی دارای بصیرت نافذ و ایمانی راسخ و استوار بود و پس از امام حسین علیه السلام جهاد نیکو کرد تا اینکه به شهادت رسید.

سلام بر حسین و بنی الحسین و یاران حسین علیه السلام.

باز هم در آفرینش جهان چه شورشی وجود دارد؟

باز هم چه گریه و چه ماتم و چه ماتم

عاشورا در قرون پس از واقعه کربلا همواره نماد آزاد اندیشی و روشنفکری اسلامی بوده است. امام حسین علیه السلام در آن روز نه تنها به شهادت نرسید، بلکه پس از آن حیات ابدی یافت و عدالت خواهی و آزادی و آزادگی را به همگان یادآوری کرد و امروز نیز به ماهیت پیام و قیام سیدالشهدا نیاز داریم. اسلام اصیل را که پیامبر عظیم الشأن (صلی الله علیه و آله و سلم) به جهانیان عرضه کرد را درک کنیم و حفظ کنیم و عقاید خود را از هر گونه جهل و نادانی دور نگه داریم و باطن خود را از آن باز داریم. مبانی برپایی نظام جهانی مبتنی بر عدالت و بر اساس تعالیم جهانی اسلام و زمینه سازی برای حکومت جهانی مهدی موعود (عج).

عاشورا به ما می آموزد که در حفظ دین، بصیرت بیش از هر چیز برای مردم لازم است، عاشورا به ما می آموزد که برای حفظ دین باید فداکاری کرد، به ما می آموزد که در راه قرآن باید بر همه چیز فائق آییم و در میدان نبرد حق و باطل، همه مردم از پیر و جوان، زن و مرد، پیر و جوان، ائمه و رعیت باید در یک صف باشند.

  حشدالشعبی گردان شکار تک تیرانداز داعش را تشکیل داد

عاشورا که دامنه اش تا ابد امتداد دارد و چنان در جان ها و دل ها تأثیر می گذارد که هر ساله در این ایام اوج عشق و اخلاص برای معلم آزادگی و عذاب جهاد و شهادت حسین بن علی (ع) است. بر او باد) آشکار می شود.

امام خمینی (ره) فرمودند هر چه داریم از محرم و صفر است و انقلاب اسلامی بدون نام حسین (علیه السلام) به نتیجه نمی رسد و به فرموده رهبر فرزانه باید بصیرت دینی خود را افزایش دهیم که همه روز عاشورا است

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورا توسط حسینی، ایام شهادت فرزند رسول خدا، رهبر آزادگان جهان و رهبر و سرور شهیدان اسلام، امام حسین (علیه السلام) و … علمدار با تقدیم حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام در محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و یاران واقعی ایشان تسلیت عرض می نمایم.

دیدگاهتان را بنویسید