شهید مطهری از فلسطین تا کربلا. یادداشت از مسیح مهاجری

shafaqna masih mohajeri 31 خبر عجیب

شفقنا- مسیح مهاجری یادداشتی با عنوان «شهدای مطهری از فلسطین تا کربلا» در اختیار شفقنا قرار داد. متن آن می گوید:

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سال هاست در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در آستانه روز مبارک با صدای خودش در حمایت از بیانات شهید مطهری با صدای خودش پخش می کند. ملت مظلوم فلسطین و لزوم مبارزه با آتش افروزی در این سرزمین اسلامی که صراحتاً کار درستی است. آرمان فلسطین یک آرمان اسلامی است و باید از اندیشه های متعالی شهید مطهری برای تبیین و تشویق عموم مسلمانان به حمایت از این امر استفاده کرد.
مانند این اقدام صدا و سیما برای نشر افکار شهید مطهری در بستر حماسه حسینی در ایام عاشورا انتظار می رود اما متاسفانه رسانه ملی از این اقدام بسیار مورد نیاز خودداری می کند.
شهید مطهری بیش از همه از ابعاد مختلف حماسه حسینی نوشت و گفت و آثار او منبع بسیار غنی برای آشنایی نسل امروز و آینده با فلسفه قیام امام حسین و نهضت عاشورا است.
مزیت مهمی که آثار شهید مطهری در زمینه حماسه حسینی نسبت به آثار دیگران دارد این است که در برابر خرافات و دروغ هایی که خطبا و منبری های بی سواد بر وقایع عاشورا افزوده اند، مطالب زیادی گفته و نوشته است. این مطالب هم‌اکنون در فضای مجازی دست به دست می‌شود، اما رسانه‌های ملی قاطعانه از پخش آن‌ها خودداری می‌کنند، گویی چنین متفکر بزرگی در عصر ما وجود نداشته یا درباره حماسه حسینی اظهارنظر نکرده است!
دلیل این پرهیز شاید این باشد که مطالب شهید مطهری در خصوص تحریفات عاشورا دقیقاً برخلاف آنچه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در ایام عاشورا از نمازگزاران پخش می کند است. صداسیمانه به توصیه اکید امام خمینی (ره) که بر ادامه عزاداری سنتی تاکید داشتند عمل نکرد، بلکه با کمک مداحان تازه متولد شده و با تشویق خرافات و رؤیاها و خیالات دروغین آنان در خلاف جهت برنامه ریزی شده، عزاداری را به شکل صنعتی تبدیل کرد. راه شهید مطهری که در مبارزه با تحریفات عاشورا حرکت می کند.
این شیوه رسانه ملی که مبتنی بر تخلیه سطحی عزاداری حسینی و خالی کردن آن از محتوای حماسی است، قطعاً نسل های آینده را از محتوای نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بیگانه خواهد کرد و این خطرناک ترین ضربه ای است که می توان وارد کرد. در مورد نهضت عاشورا برای دوری از این خطر نهضت عاشورا، رسانه ملی باید اندیشه های شهید مطهری در مورد کربلا و همچنین اندیشه های ایشان در مورد فلسطین را همراهی کند.
مسیحای مهاجر
15 اوت 1401
شب تاسوعای حسینی سال 1444

  نواب: بقیع می تواند عامل همبستگی و اتحاد مسلمانان باشد

اخبار قبلیدختران افغان به مدت 323 روز از مدرسه بازمانده اند. کرزی: مدارس دخترانه به دستور پاکستان بسته شد/ گزارش شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید