شناسایی 6 نقطه سیل خیز در شهرستان ایلام

به گزارش خبرگزاری موج ایلام مجید بیگلریان مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام در این خصوص گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی و احتمال بارندگی ناشی از سامانه موسمی، بازگشایی و لایروبی این مناطق که اغلب رودخانه های فصلی هستند و از نواحی شمالی، شمال غربی و شرقی شهرستان ایلام می گذرند، ادامه دارد. در دستور کار قرار دارد و یکی از اولویت های اصلی شهرداری ایلام منابع طبیعی، مدیریت راه، آب و فاضلاب، راه و شهرسازی خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با اشاره به اهمیت افزایش تاب آوری مناطق مسکونی در مجاورت رودخانه ها و مسیل ها در برابر سیلاب های احتمالی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهر ایلام با جمعیت 250 هزار نفری در کوهپایه ها واقع شده و در معرض خطر قرار دارد. نسبت به بارندگی های شدید احتمال طغیان و مجاورت بیشتر رودخانه های مذکور با ساختمان های مسکونی، لازم است متولیان امر و دستگاه های مسئول نسبت به احداث گابیون، لایروبی و بازگشایی مسیل ها اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداران سایر شهرها با تشکیل ستادهای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات مقابله با بحران شهری، با شناسایی نقاط پرخطری که تهدیدی برای شهرها و روستاها محسوب می شوند، نسبت به لایروبی و بازگشایی آن اقدام عاجل می کنند. از آبراه ها و کانال ها، همین کار را انجام دهید

  سینمای ایران جهش های چشمگیری در صحنه منطقه و جهان داشته است

دیدگاهتان را بنویسید