ستاد اربعین: فعالیت موکب ها منوط به موافقت ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

به گزارش شفقنا، ستاد مرکزی اربعین حسینی روز شنبه در پیام شماره سه خود اعلام کرد: داوطلبان و متقاضیان راهپیمایی در راهپیمایی اربعین حسینی برای صدور مجوز کار دو زبانه (فارسی، عربی) به سایت توسعه و توسعه مراجعه کنند. ستاد بازسازی عتبات عالیات. مسئولیت مستقیم شناسایی و تایید موکب های سراسر کشور را دارد و کلیه فعالیت های موکب منوط به ثبت نام و تایید نهایی در سایت پیام می باشد.

ستاد اربعین حسینی افزود: رعایت کلیه الزامات، تذکرات و دستورالعمل های مندرج در سایت مذکور جهت فعالیت کلیه شرکت کنندگان در موکب مورد تاکید است.

در پیام شماره 3 ستاد مرکزی اربعین حسینی یادآور شد: به منظور رعایت اصل مقبولیت دولت و ملت عراق در ایام اربعین و همچنین ایجاد وحدت بین خادمان و زائران، تاکید می شود خدمات رسانی انحصاری به از زائران ایرانی یا یک شهر خاص باید پرهیز کرد، باید موکب ها باشد. باید به همه زائران حسینی (ع) خدمت رسانی کند و موکب های تلفیقی در شهرهای زیارتی عراق توسط ستاد اربعین برجسته می شود.

ستاد اربعین تاکید کرد: با توجه به رویکرد ارائه خدمات یکپارچه با موکب های عراقی در شهرهای زیارتی و با توجه به لزوم پیش بینی و اطمینان از اسکان و پذیرایی مناسب از زائران به ویژه در محدوده شلمچه، چذابه، مهران، خسروی، تمرچین، باشمک و میرجاوه ریمدان; تمرکز موکب ها به جای اعزام به عراق، ارائه خدمات در پایانه های مرزی تا 3 روز بعد از مراسم اربعین باشد.

با توجه به گرمای هوا و جلوگیری از مسمومیت و شیوع بیماری، رعایت مقررات و ملاحظات ابلاغی کمیته بهداشت و درمان اربعین مورد تاکید شرکت کنندگان در موکب است.

  مدیر عامل سازمان صنایع کوچک: تقاضا برای سرمایه گذاری صنعتی در کوم رشد می کند

ستاد اربعین ادامه داد: شرکت فعال در همایش های آموزشی موکب داران که با همکاری کمیته های مربوطه اربعین برگزار می شود، الزامی است.

در اطلاعیه ستاد اربعین آمده است: اولویت ارائه خدمات از موکب های ایرانی مقیم عراق از ظهر اربعین به مدت 3 روز تا بازگشت زائران است.

دیدگاهتان را بنویسید