سازمان ملل نسبت به احتمال آزمایش هسته ای کره شمالی هشدار داد

شفقنا- گزارش کارشناسان سازمان ملل: کره شمالی در حال آزمایش دستگاه های فعال سازی هسته ای است و مقدمات انجام آزمایش هسته ای دیگر در ماه ژوئن در مراحل پایانی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از شفقنا، کارشناسان سازمان ملل در گزیده ای از گزارش خود که به دست آسوشیتدپرس رسیده است، نمی توانند تاریخ و مکان این آزمایش را مشخص کنند.

در این گزارش آمده است که کره شمالی آزمایش‌های هسته‌ای متعددی را با فراهم کردن شرایط در سایت آزمایشی این کشور در شمال شرق این کشور تسهیل کرده است و به توسعه توانایی خود برای ایجاد یک جزء کلیدی از سلاح‌های هسته‌ای ادامه می‌دهد.

در این گزارش آمده است که از اوایل ژوئن، دو کشور عضو سازمان ملل در ارزیابی های خود به این نتیجه رسیده اند که آمادگی کره شمالی برای انجام آزمایش های هسته ای در مراحل نهایی است.

این کارشناسان همچنین اعلام کردند که کره شمالی در سال جاری دو حمله هکری گسترده انجام داده است که منجر به سرقت صدها میلیون دلار ارز دیجیتال شده است. .

مقامات اطلاعاتی آمریکا و کره جنوبی گفتند که از تلاش های کره شمالی برای آماده سازی سایت آزمایش پونگی-ری برای آزمایش هسته ای دیگر آگاه هستند. این هفتمین آزمایش هسته ای کره شمالی از سال 2006 و اولین آزمایش هسته ای این کشور از سپتامبر 2017 بود.

این گزارش که به شورای امنیت سازمان ملل ارسال شده است، جزئیات اقدامات انجام شده توسط جمهوری دموکراتیک خلق کره در این سایت را نشان می دهد.

رابرت فلوید، رئیس سازمان پیمان منع آزمایش‌های هسته‌ای سازمان ملل، در یک کنفرانس خبری گفت که تأسیسات نظارتی این سازمان شش آزمایش هسته‌ای اخیر کره شمالی را شناسایی کرده‌اند. ما با کشورهای دیگر در سراسر جهان به اشتراک خواهیم گذاشت.

  گفتگوی تلفنی نخست وزیران عراق و کردستان درباره حمله پهپادی در اربیل

اگرچه تصاویر ماهواره ای این سایت هسته ای کره شمالی نشان می دهد که پیونگ یانگ در حال آماده شدن برای آزمایش هسته ای است، اما هنوز گزارشی در این باره منتشر نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید