رژیم صهیونیستی با اعزام میانجی خواستار توقف تنش شد اما ما نپذیرفتیم

به گزارش خبرگزاری موج، «احسان عطایا» نماینده جهاد اسلامی در لبنان صبح امروز (شنبه) اعلام کرد که رژیم صهیونیستی میانجی هایی را برای پایان دادن به تنش کنونی اعزام کرده اما جهاد اسلامی از این امر خودداری کرده است.

وی به شبکه المیادین گفت: رژیم اشغالگر اسرائیل از خطوط قرمز عبور کرده است، ما در ابتدای درگیری هستیم و جایی برای میانجیگری وجود ندارد.

عطایا تاکید کرد که رژیم اشغالگر در تلاش است تا میانجیگران بین المللی را برای جلوگیری از پاسخ مقاومت وارد کند.

در همین راستا روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در خبری می نویسد که در اولین روز حمله این رژیم به نوار غزه که در ساعت 16:16 (به وقت محلی) روز جمعه (دیروز/14 مرداد) با … کشته شدن فرمانده ارشد جهاد اسلامی «تیسیر الجباری» آغاز شد، 14 هدف مربوط به جهاد اسلامی هدف قرار گرفت و 16 تن بمب و گلوله استفاده شد.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که ارتش اسرائیل از هواپیماهای جنگنده و توپخانه برای حمله به 24 هدف و پهپادهای تهاجمی نیز برای تعقیب هسته های مرتبط با جهاد اسلامی استفاده شده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که مقاومت فلسطین از روز گذشته 160 موشک و راکت به سوی شهرک های اسرائیلی شلیک کرده است.

«رون کوهاو» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که از ابتدای حمله تاکنون 30 حمله به 40 هدف جهاد اسلامی در نوار غزه انجام داده است و خود را برای حمله یک هفته ای و شاید آماده می کند. طولانی تر

سپس سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «تیسیر الجباری» فرمانده ارشد «جهاد اسلامی» آخرین هدف نبوده و در صورت لزوم عملیات گسترش خواهد یافت.

  هواداران بارسلونا پس از شکست در ال سی سیکو به کومان حمله کردند

همچنین رسانه ها بامداد امروز (شنبه) از به صدا درآمدن مجدد آژیرهای هشدار در شهرک های صهیونیست نشین نزدیک غزه خبر دادند.

به گزارش رسانه های فلسطینی، سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی صبح امروز به سمت شهرک های نقب و اطراف غزه راکت شلیک کرد و آژیرهای هشدار در شهرک های کوسفیم، صدیروت، مردخای، “کرمیه” و “کرمیا” به صدا درآمد. “نیرام”. هر دو گذرگاه «افیم» و «کرم ابوسالم» صداگذاری شد.

دیدگاهتان را بنویسید