رسا نوشت/ آیت الله میرباقی: اصحاب عاشورا به حیات طیبه دست یافتند

خبر عجیب

شفقنا- نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: اصحاب سیدالشهدا اگرچه در ظاهر به شهادت رسیدند، اما هیچ گاه از خاندان بنی امیه ضرر و زیان ندیدند زیرا اصحاب عاشورا زندگی با فضیلت داشتند.

به گزارش شفقنا از رسا، آیت الله سید مهدی میرباقری در سخنانی در شب هشتم محرم الحرام بعد از نماز عشاء در حرم امام خمینی (ره) گفت: یکی از آیاتی که به حادثه کربلا اشاره می کند. روایات تأیید می کنند که آیه 77 سوره نساء است.

وی افزود: خداوند در این آیه دستور جهاد داده و مضامین جهاد و شهادت را با عباراتی لطیف و برجسته بیان کرده است.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: همه فرصت ها در دنیا کوتاه است و حتی کسانی که عمرشان به اندازه حضرت نوی (ع) است در حالی که حدود 900 سال در این دنیا زندگی می کرد از فرصت های کوتاه دنیا صحبت می کرد.

آیت الله میر باقری تاکید کرد: بر اساس آیه 77 سوره نساء تمام دارایی های دنیا کم، فرصت ها اندک و مرگ نزدیک است و زندگی آخرت بهتر از زندگی دنیا برای کسانی است که تکلیف ندارند. توسط این دنیا

وی خاطرنشان کرد: یکی از نکات این آیه این است که جهاد در راه خدا شرایط خاصی دارد و همه برای این نوع جهاد مناسب نیستند، زیرا جنگیدن در راه غیر خدا تباهی است و خواهد شد. فایده ای ندارد

سخنگوی هیکل بانوی کرامت یادآور شد: تنها کسانی می توانند در این گونه جهادها شرکت کنند که تربیت شده مکتب اهل بیت(ع) باشند چرا که این مسیر آمادگی خاصی را می طلبد.

  رئیس مجلس: ریاض به دنبال ایجاد مرز امن برای رژیم صهیونیستی است

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: اصحاب سیدالشهد اگرچه در ظاهر کشته شدند اما هیچ گاه از خاندان بنی امیه خسارات وارد نشدند زیرا اصحاب عاشورا زندگی خوبی داشتند.

وی در ادامه گفت: افرادی که با خدا معامله می کنند و ندای خدا را اجابت می کنند، خداوند آنها را به پیروزی مژده می دهد و به سودهای جاودانه می رسند.

آیت الله میر باقری خاطرنشان کرد: کسانی که خود را از همه تعلقات دنیوی رها کرده اند می توانند در این راه قدم بردارند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تاکید کرد: اگر اصحاب عاشورا با شهدا از بین نمی رفتند، اکنون اثری از آنها نبود، زیرا عمر انسان کوتاه و زودگذر است، اما این یاران به حالتی رسیدند که برای همیشه ماندگار شد.

سخنگوی حرم بانوی کرامت یادآور شد: «توابین» و «سلیمان بن صرد هزائی» هرگز با «حبیب بن مظاهر» و «مسلم بن عوجاء» و دیگر اصحاب عاشورا یکسان نیستند، زیرا امثال حبیب از ابتدا به لشکر سیدالشهدا پیوست.

وی گفت: در زمان ظهور امام زمان (عج) باید با سرعت تمام به لشکر پیامبر صلی الله علیه و آله بپیوندیم و از بهانه پرهیز کنیم و قبل از ظهور موانع را برطرف کنیم.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: شهادت طلب بودن از روح شهادت مهمتر است، زیرا با رغبت با امام زمان (عج) بودن بسیار ارزشمند است، پس باید همیشه در زمره شهدا باشیم.

آیت الله میر باقری در پایان گفت: شهادت و جهاد برای کسانی که به مقام اطاعت از امام معصوم رسیده اند حق و مقبول است.

دیدگاهتان را بنویسید