رایزنی وزرای دفاع اوکراین و ترکیه در مورد صادرات غلات

4239341 خبر عجیب

شفقنا- وزیر دفاع ترکیه با وزرای دفاع و زیرساخت اوکراین درباره آخرین وضعیت انتقال غلات تلفنی رایزنی کرد.

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از خبرگزاری آنادولو، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه روز شنبه با الکسی رزنیکوف وزیر دفاع و الکساندر کبراکوف وزیر زیرساخت اوکراین در خصوص آخرین وضعیت انتقال غلات تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش وزارت دفاع ترکیه، در این گفتگوی تلفنی طرفین از تسریع در حمل و نقل غلات و اقدامات انجام شده با همکاری و هماهنگی در مرکز هماهنگی مشترک استانبول ابراز خرسندی کردند.

این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود 3 کشتی دیگر حامل غلات اوکراینی بنادر دریای سیاه آن کشور را برای انتقال به بازارهای بین المللی ترک کرده اند.

در مجموع، 3 کشتی جدید حدود 58 هزار تن ذرت را حمل می کنند که بخشی از توافق روسیه و اوکراین است تا با عرضه آن به بازارهای جهانی، مشکل کمبود غلات در جهان تا حدودی جبران شود.

دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ترکیه روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: کشتی های ناویستار، پولارنت و روجن حامل ذرت از بنادر دریای سیاه خارج شده و توسط تیمی از مرکز هماهنگی مشترک استانبول مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

بیانیه وزارت دفاع ترکیه افزود: این کشتی حامل 13 هزار تن ذرت از بندر چرنومورسک اوکراین به سمت انگلیس در حرکت بود. علاوه بر این، مسیر کشتی Rojen با پرچم مالت نیز به طور مداوم توسط مرکز هماهنگی مشترک نظارت می شود.

وزارت دفاع ترکیه خاطرنشان کرد که کشتی پولارنت با پرچم ترکیه که در بندر چرنومورسک مستقر است نیز به سمت بندر کاراسو در شرق استانبول در حرکت بود. علاوه بر این، کشتی حامل 12 هزار تن ذرت قبل از ورود به کاراسو توسط تیم بازرسی مشترک در شمال استانبول مورد بازرسی قرار می گیرد.

  ترکیه بازداشت دو صهیونیست را 20 روز تمدید کرد

دیدگاهتان را بنویسید