دزدی یک معضل اجتماعی بزرگ است که فقط پلیس و دستگاه قضایی نمی توانند آن را ریشه کن کنند

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی از شناسایی حدود 750 نفر با سابقه سارق در کشور و تشکیل بانک اطلاعاتی از آنها خبر داد.

سردار سرتیپ محمد قنبری در قرارگاه مبارزه با سرقت استان کرمانشاه با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی گفت: این قرارگاه با حضور دستگاه های مختلف اجرایی و مدیران ذیربط کمک می کند، راهکارهای بهتری برای پیشگیری از سرقت اندیشیده شده است. شاهد کاهش موارد سرقت به عنوان یکی از مخرب ترین آسیب های اجتماعی هستیم.

وی با بیان اینکه قرارگاه مبارزه با سرقت کرمانشاه یکی از کمپ های فعال در کشور است، گفت: این تلاش باعث شده است که میانگین جرایم در استان کمتر از میانگین کشوری باشد.

رئیس پلیس آگاهی کشور با اشاره به کشف 62 درصد سرقت‌ها در استان کرمانشاه در چهار ماهه اخیر، آمار کشف جرائم در این استان را بالای 90 درصد و به طور کلی در سریع‌ترین زمان ممکن عنوان کرد.

وی تصریح کرد: برآورد می شود بین 95 تا 98 درصد جرایم استان در حوزه سرقت باشد و این نشان می دهد که بیشتر کارها و برنامه ریزی ها باید در این راستا باشد و همه دستگاه های متولی دور هم جمع شوند. و نقش خود را ایفا کند

سردار قنبری با ارزیابی وضعیت امنیتی کرمانشاه یادآور شد: اما با توجه به انتشار گسترده جرایم ارتکابی در فضای مجازی، احساس امنیت در بین مردم وجود ندارد که این نیز معضل است و باید رفع شود.

این افسر عالی رتبه انتظامی کشور همچنین از حمایت های دستگاه قضایی استان از اقدامات و برنامه های پلیس قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: انتظار مسئولان دادگستری کرمانشاه تداوم برخورد قاطع و در عین حال صدور احکام بازدارنده است. برای جنایتکاران

  بیش از 50 روستای مشهد دچار سیل شدند

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از آمادگی پلیس فرج برای تامین امنیت زائران اربعین در چهار مرز کشور (خسروی، مهران، شلمچه، چذابه) خبر داد و گفت: موضوع تامین امنیت زائران اربعین است. یکی از اولویت هاست که با جدیت دنبال می شود.

سردار کنبری تصریح کرد: فنس کشی پارکینگ ها، برخورداری از نور کافی، استقرار نگهبان، تقسیم بندی پارکینگ ها و تجهیز آنها به دوربین از مواردی است که پارکینگ داران در ایام اربعین حسینی (ع) باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید