ثبت نام 6000 تبعه افغانستان برای سفر به عراق در اربعین

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی قاسمی مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی اعلام کرد: تاکنون 6 هزار تبعه افغانستانی مقیم این استان به این استان سفر کرده اند. کربلا معالی در ایام اربعین پیش رو ثبت نام کرده اند.

قاسمی اضافه کرد: این افراد شامل اتباع افغانستانی مقیم استان می شوند، اما این کار طبق توافق اولیه انجام شد و در صورت همراهی طالبان در سال جاری، از ظرفیت شرکت های افغانی برای میزبانی از عاشقان استفاده خواهند کرد. زیارت اربعین ما از افغانستان خواهیم بود.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی تصریح کرد: مراحل پذیرش اتباع افغانستان این امر پس از توافق و اخذ روادید از اتباع آن کشور توسط آن کشور انجام خواهد شد و قصد داریم از ظرفیت ناوگان حمل و نقل داخلی خود برای جابجایی زائران افغانستانی به عراق و خروج از آن استفاده کنیم.

قاسمی در خاتمه به تعلیق زیارت اربعین به دلیل اپیدمی کرونا در 2 سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در ایام اربعین سال 1397 در مجموع 74 هزار شهروند افغانستانی به عراق اعزام شدند که از این تعداد 54 هزار شهروند از داخل کشور بودند. این کشور و بقیه اهل خراسان بودند و رضوی بودند.

  گزارش تصویری: اجتماع مداحان حسینی در حرم مطهر امام حسین (ع)

دیدگاهتان را بنویسید