تعامل بین نهادی مبتنی بر قانون عاملی برای پیشرفت مناسب امور استان ایلام است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، بازرس کل استان ایلام در دیدار با رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و معاونان و مدیران این سازمان که در جریان بازرسی کل استان انجام شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تبریک و انتصاب شایسته ایشان را تبریک گفت و برای سرپرست آرزوی موفقیت کرد. رئیس این سازمان گفت: همه باید به مدیری که مسئولیت و اعتماد را بر عهده گرفته است کمک کنیم تا مسئولیت خود را به سلامت به سر منزل مقصود برساند.

مهدی اصلانی گفت: مدیرانی که مسئولیت پذیر و قانونمند هستند و وظایف محوله را با دقت، جدیت و حساسیت انجام می دهند قابل تقدیر است و این بازرسی کل نیز حامی چنین مدیرانی است.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به اهداف متعالی بهای خاص خود را دارد، تصریح کرد: وقتی بازرسی کل استان متکی به رعایت قوانین، چارچوب ها و مقررات باشد، ممکن است برای عده ای ناخوشایند باشد، اما به هر حال این بازرسی کل دستورات مقام معظم رهبری است. قوه قضائیه و ریاست عالی سازمان بازرسی کل کشور، با اهتمام بیشتر بر نظارت بر حسن اجرای قوانین و حسن جریان امور در دستگاه های اداری، عادلانه و بدون تعصب به این وظیفه عمل خواهند کرد.

اصلانی کرچی با اشاره به اینکه اقناع و تبیین دلایل و مبانی کارشناسی، قانونی و نظارتی تصمیمات و دستورات ابلاغی دستگاه ها قطعاً در اتخاذ و اجرای آنها مؤثر است، افزود: در مکاتبه اخطار یا تذکر یا بازرسی. گزارش های ارائه شده، چارچوب های قانونی و نظارتی و کارشناسان مورد توجه قرار می گیرد تا علاوه بر آموزش غیرمستقیم، اقناع مخاطبان و پذیرش داخلی برای اجرای پیشنهادات بازرسی کل کشور و توجه به تذکرات و تذکرات در حفاظت از مدیران و پیشگیری از تخلفات و جرایم.. لازم است دستگاه های مجری به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به موضوع اقناع عمومی به ویژه در مورد نحوه تخصیص اعتبار توجه ویژه داشته باشند.

  سود نقدی سهام عدالت امسال چقدر است؟

وی با اشاره به تاکید اداره کل سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ضابطه محوری و برنامه محوری گفت: یکی از مجموعه های مهم و موثر در استان سازمان مدیریت برنامه ریزی است که باید با همین امر این سازمان ایجاد و احیا شود. فلسفه و دیدگاه استان باید به وظایف خود عمل کند و نظام تصمیم گیری کارشناسی را در دستگاه های اجرایی تقویت کند و با تعامل سازنده به سمت نظام برنامه محور حرکت کند تا شاهد تصمیم گیری های دقیق تر و قانونی تر از سوی مدیران اجرایی و با تحقیقات صحیح و کارشناسانه باشد. از نظر شاخص های مختلف اقتصادی استان و برنامه محوری برای توزیع و مدیریت صحیح منابع و اعتبار باید آمار و اطلاعات مناسبی صورت گیرد و بازرسی کل استان در کنار سازمان مدیریت در این راستا است. و برنامه ریزی استانی

اصلانی با اشاره به دستورات ریاست محترم قوه قضاییه و ریاست عالی سازمان بازرسی کل کشور در خصوص شناسایی و بررسی پروژه های بزرگ نیمه تمام تصریح کرد: در گذشته بسیاری از پروژه های عمرانی بدون کارشناسی و بدون بررسی انجام می شد. و یا بدون در نظر گرفتن منابع اعتباری و اولویت بندی آغاز شد و برخی از آنها به بیش از 15 سال قبل باز می گردد و قسمت زیادی از عمر مفید خود را از دست داده اند و در این راستا معاونت برنامه و بودجه و دفتر نظام فنی و اجرایی مدیریت و سازمان برنامه ریزی در نحوه تخصیص اعتبارات و نظارت بر پروژه های عمرانی وظایف و نقش های مهمی دارند و این بازرسی کل نظارت و همکاری لازم را برای حسن انجام وظایف این سازمان خواهد داشت و در این راستا در جلسات شرکت می کند. شورای فنی استان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و کمیته های پیمانکاری و نظارت شورای فنی استان با استفاده از ظرفیت قانونی بازرسی کل استان که دارای ضمانت اجرایی خوبی است، انحرافات موجود در وضعیت پروژه های عمرانی را به این بازرسی کل منعکس کند تا با اراده خداوندا با هم افزایی در ارتقای کمی و کیفی پروژه ها و برخورد با انحرافات برای پیشرفت امور و گام های موثرتری در خدمت رسانی به مردم برداشته شود.

  معاون وزیر امور خارجه نروژ با حسین امیرعبدلایان دیدار کرد

بازرس کل استان بر آموزش عملی و مناسب برای ماموریت و وظایف فعلی روسای ادارات و کارشناسان سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تاکید کرد و گفت: اکثر افرادی که مرتکب تخلف شده اند اظهار داشتند که ناآگاهانه مرتکب تخلف شده اند و دوره هایی که تخلف کرده اند. تصویب شد، صرفاً یک سری مباحث کلی و نظری است، لذا می طلبد که آموزش به صورت صحیح و کاربردی با استفاده از اساتید شاغل در دستگاه های اجرایی و نظارتی که به صورت عملی و در تعامل سازنده بین کشورها کار کرده اند، انجام شود. همایش ها و دوره های عملی برای مدیران کل، حراست، بازرسی، مدیران مالی و حقوقی دستگاه ها برگزار و برای شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی صادر می شود.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های نظارتی استان با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر نظارت های داخلی سازمانی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی استان بر تقویت و توسعه نظارت های داخلی سازمانی بر نهادها یا دستگاه های اجرایی با ماهیت و نقش نظارتی مانند مدیریت استانی تاکید کرد. و سازماندهی برنامه ریزی و حمایت از افزایش مراقبت های بهداشتی اداری.

بازرس کل استان در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت کارشناسی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و رهنمودهای مناسب رهبری جدید این سازمان برای ساختاری و نظام مند شدن نظارت بر دستگاه های اجرایی، این سازمان بتواند بتواند موانع موجود را برطرف کند برنامه ریزی و اجرا مرکزی و هم افزایی دستگاه ها تاثیر بسزایی در تحقق رشد 9.6 درصدی اقتصاد استان خواهد داشت و این بازرسی کل در این زمینه همکاری و تعامل لازم را خواهد داشت.

  برگزاری دو نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه گفت: رویکرد سازمان در دوره جدید تقویت تعامل با مراجع نظارتی برای جلوگیری از انحرافات احتمالی و تقویت کارایی سیستم کارگزاری است.

امین دوست محمدی افزود: تفکر هم افزایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بازرسی کل استان در کمیسیون سرمایه انسانی استان که تلاش بسیار موفقی در بحث تغییر جایگاه شهدا بود و منجر به اولین در سطح کشوری، به برخی از مدیران استانی جسارت بیشتری بخشید و به برخی دیگر از مدیران نیز نکات و توصیه های لازم را برای انجام کار به خوبی ارائه کرد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل جدید ارزیابی عملکرد مدیران اجرایی به زودی ابلاغ می شود، افزود: سازمان به دنبال نظارت ساختاری است که در آن قومی، قبیله ای، سیاسی، اجتماعی و … ملاحظات حذف شده و مدیران بر اساس ماهانه ارزیابی می شوند و بر اساس شاخص های تعریف شده در دستورالعمل مذکور در حوزه های مختلف مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص رشد اقتصادی 9.6 درصدی هدف گذاری شده برای استان اظهار داشت: تحقق رشد مذکور که بر اساس بخشنامه قانون بودجه برگرفته از ملاحظات آماری و تجربی استان می باشد، مستلزم استفاده حداکثری از ظرفیت همگان است. منابع اعتباری علاوه بر این یک بودجه عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید