تزریق واکسن و نصب کد QR اصناف شرط ادامه فعالیت واحدهای صنفی است.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در گیلان با تسلیت ایام محرم و فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: با بیان اینکه چهار شهرستان سیاهکل، ماسال، صومعه سرا و رودسر در وضعیت قرمز قرار دارند، اظهار کرد: برخی شهرها پرخطر (نارنجی) و برخی دیگر به رنگ زرد و هیچ کدام از شهرستان ها آبی نیستند.

عباسی بر لزوم حفظ سلامت مردم و توجه دستورالعمل های بهداشتی وی برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و با اشاره به اینکه سلامت مردم برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: عزاداری در ماه محرم، ادای شعائر و ارزش های دینی و در نتیجه رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مراسم است. عزاداری و صیانت از سلامتی عزاداران حسینی ضروری است.

استاندار گیلان پرهیز از عادی سازی و تاکید مستمر پزشکان، سخنرانان، اهالی فرهنگ و هنر و همچنین اصحاب رسانه بر موضوع بهداشت فردی و اجتماعی را مهم خواند و یادآور شد: بی توجهی به معضل بهداشتی باعث شیوع می شود. بیماری ها و این امر با افزایش تعداد بیماران و افراد بستری در مراکز درمانی همراه است.

وی بر تقویت نظارت و بازرسی اصناف در راستای توسعه و الزام به سلامت تاکید کرد و گفت: تزریق واکسن و قرار دادن کد QR واحدهای صنفی شرط تداوم فعالیت واحدهای صنفی می باشد.

استاندار گیلان به موضوع واکسیناسیون وی خاطرنشان کرد و تصریح کرد: تزریق دوز سوم و یادآوری همواره مورد تاکید است و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی به همراه سپاه و بسیج و عوامل مجری طرح شهید قاسم سلیمانی باید وارد عمل شوند. برای تقویت اجرای واکسیناسیون.

  اعلام جوایز تیم های قطر / جام جهانی جایزه 42 میلیونی

وی از فرمانداران خواست از سخنرانان و فعالان فرهنگی از ایام محرم بخواهند که عموم مردم را به موضوع مهم واکسیناسیون برای افزایش واکسیناسیون و ارتقای سطح ایمنی در استان دعوت کنند.

دکتر عباسی با قدردانی از فداکاری خالصانه پزشکان و کادر درمانی در مقابله با بیماری کرونا گفت: در تعطیلات پیش رو بیمارستان ها مانند سایر روزهای سال به صورت مستمر فعال و به بیماران خدمات ارائه دهند.

لغو اعیاد تاسوعا و عاشورای حسینی

وی بر لزوم حضور پزشکان در بیمارستان و لغو اعیاد تاسوعا و عاشورای حسینی تاکید کرد و گفت: پزشکان و کادر درمانی که کارآمدی آنها همواره به مردم ثابت شده است و انتظار می رود در این ایام عزاداری مجدانه در خدمت بیماران باشند. .

نماینده ارشد دولت در گیلان همچنین به سیل اخیر در چند استان و تداوم سامانه بارشی در کشور اشاره و تصریح کرد: صدا و سیما و رسانه ها به طور مستمر هشدارهای هواشناسی را پخش کنند و به مردم هشدار دهند از مناطق پرخطر دوری کنند. رودخانه ها

در این جلسه که فرمانداران شهرستان های گیلان از طریق ارتباط تصویری حضور داشتند، برخی از کارکنان ستادی مدیریت کرونا گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات انجام شده ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید